Ющенко пояснив, що Україна готова співпрацювати з Росією по енергетиці

Питання української ГТС перед Єврокомісією було ініційоване для того, щоб розвіяти всі міфи та байки про її ненадійність.

Україна готова співпрацювати з Росією в рамках інвестиційних форумів щодо вдосконалення енергетичного ринку.

Про це заявив президент Віктор Ющенко, коментуючи висловлене представниками Російської Федерації незадоволення тим, що їхню країну не залучили до розробки проекту декларації Міжнародної спільної конференції Україна-ЄС з модернізації газотранспортної системи України.

Ющенко пояснив, що ця конференція задумувалась ще у 2006 році як діалог між транзитером та отримувачем газу. "Тому сама постановка питання була досить локальною – є стратегічний споживач і є стратегічний транзитер", - сказав Ющенко.

"Для того, щоб зняти всі загрози і, особливо, байки, які до сьогоднішнього дня ходять про ненадійність ГТС України, якраз для цього і було ініційоване питання перед Європейською комісією, добре розуміючи, що європейські можливості, в тому числі й фінансові, були найбільш доречними для того, щоб провести реформування і оптимізацію ГСТ", - сказав президент.

Водночас він підкреслив, що за необхідності діалогу на рівні "виробник, транзитер і споживач" Україна готова до діалогу з Росією в рамках будь-яких інших інвестиційних форумів.

Нагадаємо, сьогодні на конференції міністр енергетики Росії Сергій Шматко висловив незадоволення проектом підсумкової декларації цього зібрання.

"Будь-яка модернізація української газотранспортної системи без консультацій з Російською Федерацією представляється нерозумною", - сказав російський міністр.

Шматко зазначив, що Росія наполягає на тристоронній співпраці при модернізації української ГТС, що має передбачати рівноправне і взаємовигідне партнерство, а також ухвалення рішень на основі консенсусу.

Зокрема, міністр відзначив, що російську сторону не влаштовує намір України вступити до Енергетичного співтовариства. Він висловив побоювання, що це може призвести до перегляду тарифів на транзит газу без урахування думки постачальника або до перекладання частини тарифів на плечі постачальника.

Шматко заявив, що передбачений проектом декларації доступ третіх сторін до підземних сховищ газу може, на думку Росії, сприяти появі посередників на ринку як нових, так і, можливо, старих.

Крім того, за словами російського міністра, передбачена проектом декларації можливість розширення потужностей газотранспортної системи, "не цілком відповідає" намірам і Росії, і ЄС диверсифікувати маршрути постачання газу.

Як повідомляв ТСН.ua, російська делегація залишила міжнародний інвестиційний форум після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації. На думку міністра енергетики РФ Сергія Шматка, навряд чи підсумки цієї конференції будуть цікаві самій Україні.

Читайте також:

Європа попросила Росію не ображатися на Україну

"Газпром" пообіцяв підняти ціну на газ для України

Російська делегація покинула конференцію з ГТС. Їй "нецікаво"

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: