Ющенко пояснив журналістам, що таке свобода слова

Ющенко упевнений, що вільне слово як ніщо інше може працювати на утвердження демократичних цінностей у суспільстві.

Президент Віктор Ющенко закликає журналістів бути більш активними у темі утвердження та захисту свободи слова в Україні.

Про це він сьогодні заявив на нараді з питань захисту свободи слова та розвитку теле- і радіопростору.

"Мене тривожить та ситуація, яка формується у темі свободи слова, особливо в останні місяці... З кожним днем звужується простір, який ще кілька років тому належав до завоювань свободи слова", – сказав глава держави.

Серед прикладів наступу на свободу слова він, зокрема, назвав пропоновані БЮТ та ПР новації щодо ЗМІ у проекті оновленої Конституції, нещодавнє судове рішення щодо заборони критики чинного уряду, ряд положень прийнятого нещодавно закону про вибори президента, засекречення економічної статистики країни. "Це є загроза не тільки виконання вами ваших функцій – це велика шкода державі, яку може принести така політика", – сказав Ющенко.

Особливу стурбованість у цій ситуації президент висловив щодо пасивної позиції певних представників журналістської професії – "олов’яних солдатиків, які готові це не просто сприймати, а навіть продовжувати як нову політику".

"Ми повинні збагнути – чистота політики і свобода слова є тотожним поняттям нашої незалежності. Немає незалежності країни без вільного журналіста", – переконаний президент. Ющенко висловив упевненість, що вільне слово як ніщо інше може працювати на утвердження демократичних цінностей у суспільстві, формування об’єктивної та повної картини подій, подальшу ефективну розбудову нашої держави – бути "мобілізуючим" фактором для влади. "Якщо формується якась тенденція, яка звужує цей маневр, ми втрачаємо свободу слова – базове фундаментальне поняття демократії", – сказав Ющенко.

"Я не хотів би бачити вас структурами, які є співучасниками до трагедії вільного слова в Україні", – зазначив президент, закликавши представників ЗМІ бути вищими за особисті амбіції та відчувати відповідальність за долю держави у виконанні їхньої "унікальної місії".

"Свобода слова і свобода вибору – це дві позиції, на яких розбудовується незалежність... Тільки країна, в якій є вільний журналіст, свобода слова і вільні вибори може формувати основи своєї незалежності і суверенітету", – сказав Ющенко.

"У нас не повинно бути жодних компромісів, якщо йдеться про загострення або атаку на свободу слова", – наголосив глава держави.

"Два – три місяці праці по темниках – це 25-40 років життя ваших дітей у темряві. Не думайте зараз про свою зарплату, своє місце. А думайте, що є серйозні випробування, коли демократія апелює до вас. Ви або знайдете в собі мужність вистояти і проведете місію вільного журналіста і свободи слова, або через вас будуть формувати першу сходинку формування авторитарної влади", – звернувся президент до представників ЗМІ, наголосивши: журналісти не є "гвинтиками" системи, натомість у них мають говорити патріотичне серце і професіоналізм.

Говорячи про важливість "чутливої реакції" ЗМІ на процеси розбудови інформаційної інфраструктури країни та захист досягнень свободи слова, глава держави сказав: "Будьте воїнами української демократії. Цінуйте адекватно свободу, яку ви маєте, перш за все свободу слова". "Мені хотілося б бачити вашу активну позицію", – підкреслив він.

Нагадаємо, 22 вересня Печерський райсуд Києва заборонив поширення будь-якої недобросовісної реклами щодо діяльності прем’єр-міністра, голови партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко. Суд ухвалив відповідне рішення за позовом політичної партії “Батьківщина” до громадянина Петра Підлубного.

Подія викликала хвилю критики і звинувачень у цензурі на адресу глави уряду. В результаті скандалу БЮТ вирішив відкликати із суду позов про заборону недобросовісної реклами щодо діяльності прем’єр-міністра.

Читайте також:

Ющенко: "темники" Кучми бліднуть перед методами Тимошенко

Ющенко: я кожен день роблю канонічні речі

Прем’єр клянеться, що не допустить цензури

БЮТ відкличе із суду заборону на погану рекламу про Тимошенко

ВідеоЮщенко про свободу слова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: