Ющенко поїхав до Чехії зближати Україну з ЄС

У Чехії, яка зараз головує в ЄС, президент поговорить про візи, зустрінеться з високопосадовцями та одержить ключ від Праги.

Президент Віктор Ющенко відбув з державним візитом до Чехії.

Як повідомляє прес-служба президента, актуальність візиту обумовлюється головуванням Чехії в Євросоюзі у першій половині 2009 року, а також підготовкою до інавгураційного самміту "Східного партнерства" 7 травня 2009 року в Празі.

Крім того, йдеться у повідомленні, візит покликаний активізувати діалог між Україною і Чехією, забезпечити політичну і практичну підтримку процесу наближення України до Євросоюзу та виробити алгоритм спільних дій для зближення енергетичної політики України та ЄС.

Важливим завданням візиту є також забезпечення підтримки з боку Чехії у питанні лібералізації візового режиму між Україною та ЄС, зокрема щодо скасування візових зборів для громадян України у короткостроковій перспективі.

В ході цього візиту Ющенко планує провести переговори з президентом Чехії Вацлавом Клаусом.

Після зустрічі президентів планується підписання угоди між міністерствами оборони двох країн щодо стратегічних авіаційних перевезень.

Також президент планує зустрітися з прем’єр-міністром Чехії Міреком Тополанеком та головою сенату парламенту Чехії Пршемислом Соботкою.

Крім того, президент має намір зустрітися з лорд-мером Праги Павелом Бемом. Очікується, що лорд-мер вручить Ющенку символічний ключ від Праги та пам’ятну книгу.

25 березня президент планує виступити перед учасниками Європейського банківського та фінансового форуму та представниками ділових та фінансових кіл Чехії. Також він зустрінеться з головою палати депутатів парламенту Чехії Мірославом Волчєком.

У рамках візиту Ющенко планує відкрити пам’ятник Тарасу Шевченку у Празі та зустрітись з представниками української громади у Чехії.

До складу офіційної делегації входять дружина президента Катерина Ющенко, в.о. міністра закордонних справ Володимир Хандогій, міністр оборони Юрій Єхануров, міністр промислової політики Володимир Новицький, голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, заступник глави Секретаріату президента Андрій Гончарук та інші.

Читайте також:

Ющенко не хоче ділити газову трубу з Росією

Росія підозрює, що Європа зазіхає на українську трубу

Голові Єврокомісії приємно було бачити Ющенка і Тимошенко разом

На Заході не знають таких цинічних політиків, як в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: