Ющенко поїхав до Польщі "єднатися та миритися"

Віктор Ющенко у Польщі планує відкрити пам’ятник жертвам Голодомору, обговорити з Лехом Качинським Євро-2012 та підтримку вступу України до НАТО та ЄС.

В понеділок, 7 вересня, розпочинається дводенний робочий візит президента України Віктора Ющенка до сусідньої Польщі.

Візит відбудеться на запрошення глави Польської держави Леха Качинського. У програмі передбачені переговори державних делегацій під головуванням обох президентів, а також зустріч Ющенка з головою Ради міністрів Польщі та з маршалом Сейму.

Планується, що під час переговорів з вищими посадовцями Польщі сторони обговорять весь спектр тем українсько-польського співробітництва.

Йдеться про питання глобальної, європейської і регіональної безпеки та стабільності; взаємодію у питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції України; економічне, фінансове, транскордонне, регіональне співробітництво двох країн; співпрацю в підготовці до проведення Євро-2012, а також у гуманітарних, освітніх та інших питаннях.

У ході переговорів Віктор Ющенко має намір окремо наголосити на необхідності активізації спільних зусиль у процесі українсько-польського єднання та примирення.

Під час перебування в Польщі український президент покладе квіти до Могили Невідомого солдата, а також візьме участь у відкритті пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років на Вольському кладовищі в Варшаві.

Раніше передбачалося, що 8 вересня мали відбутися меморіальні заходи у польському селищі Сагринь, де 10 березня 1944 відділення Армії Крайової вбило сотні українців. Вшановувати загиблих планували приїхати Віктор Ющенко та Лех Качинський. Проте польські ЗМІ поширили інформацію про те, Качинський не готовий брати участь у подібному заході через настрої свого електорату.

І в програмі перебування українського президента в Польщі цей пункт не значиться.

Читайте також:

Президент Польщі не готовий вшановувати убитих українців

Польща хоче бачити Україну членом Євросоюзу

Польща хоче будувати стосунки з Росією на "хворобливій правді"

Качинський пообіцяв Ющенку розвивати проект "Одеса-Броди-Плоцьк"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: