Ющенко поїхав до Туркменії по газ

Окрім енергетичної сфери, президент планує налагодити співробітництво в багатьох галузях і поговорити про дні культури України в Туркменії.

Віктор Ющенко відбув до Туркменії з дводенним офіційним візитом. В ході візиту планується обговорення широкого спектру питань двостороннього співробітництва.

Про це заявила сьогодні на брифінгу прес-секретар глави держави Ірина Ванникова.

"Природно, що візит Президента України до Туркменії має пройти під знаком дуже важливої сфери – енергетичної. У двох країн є все для того, щоб ця співпраця була взаємовигідною та ефективною – ми готові активізувати співробітництво при розробці родовищ нафти та газу, модернізації нафтогазової галузі Туркменії", – сказала Ванникова.

Водночас, зазначила вона, "по-справжньому стратегічні відносини не будуються за рахунок лише одного, нехай і дуже важливого напряму". Тому під час переговорів з Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим буде обговорено весь спектр тем двостороннього співробітництва – у торговельно-економічній, сільськогосподарській, будівельній та транспортній галузях, розширення взаємодії у культурно-гуманітарній сфері, зокрема проведення днів культури України в Туркменії.

Про те, що нашу співпрацю ми будуємо на надійному фундаменті, свідчить відкриття президентами України та Туркменістану залізничного мосту Атамурат-Керкічі через річку Амудар’я, що споруджений українською компанією "Укртрансбуд", та участь глав держав в українсько-туркменському бізнес-форумі.

"Принципова позиція керівництва Туркменії щодо посилення диверсифікації шляхів постачання вуглеводнів та збільшення кількості прямих контрактів із кінцевими споживачами створює добрий контекст для успішності запланованих двосторонніх українсько-туркменських переговорів", – сказала Ванникова.

Нагадаємо, що 13 вересня відбулися переговори Дмитра Мєдвєдєва і Гурбангули Бердімухамедова, які завершилися без узгодження конкретних термінів відновлення поставок туркменського газу до Росії. Президент Туркменії також не назвав ціну газу для Росії, натякнувши, що вона буде розраховуватися "по формулі".

Читайте також:

Президенти Росії і Туркменії не змогли владнати газовий конфлікт

Україна хоче обійти Росію в газовому питанні за допомогою Ашгабаду

Росія: відсутність газових штрафів для України – добра воля Путіна

Україна дотримуватиметься умов газового договору з Росією

ВідеоЮщенко відвідає Туркменистан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: