Ющенко: в одній спайці з "феодалом" Лозінським були правоохоронці

Президент звинуватив правоохоронців у потуранні незаконним діям, що призвели до вбивства мешканця Кіровоградщини Валерія Олійника.

Розслідування справи екс-депутата від БЮТ Віктора Лозінського, якого підозрюють у причетності до вбивства мешканця Кіровоградської області Валерія Олійника, підтвердило неефективність українських правоохоронних органів.

Про це заявив президент Віктор Ющенко на засіданні колегії Генеральної прокуратури у вівторок.

Глава держави, зокрема, в черговий раз наголосив, що керівництво області та правоохоронних органів Кіровоградщини має зрозуміти свою відповідальність за смерть Олійника та подати у відставку.

"На руках цих людей кров, через вашу професійну бездіяльність. Це ваш підлеглий (прокурор району), ви його брали і зобов'язані були слідкувати, як ефективно він працює", - сказав президент, маючи на увазі прокурора Голованівського району Кіровоградської області Євгена Горбенка, який також проходить у справі про загибель Олійника.

Ющенко висловив переконання, що згадані посадовці не могли не знати про поведінку Лозінського в регіоні.

"У вашій системі існує безкарність. Хіба прокуратурі не відомо було, скільком людям цей народний депутат Лозінський погрожував убивством? Подивіться кримінальну справу, скільки свідків дають свідчення. Це не бачив Моцний? Це не бачив голова районної адміністрації, це не бачила міліція, Служба безпеки, що відкрита феодальна зона, що люди перелякані, не знають, до кого звертатися, і люди у погонах не можуть виконати свою функцію захисника?", - звернувся Ющенко до керівництва Генпрокуратури.

Він висловив обурення таким характером відносин між місцевою владою і правоохоронцями та депутатом, який мав би представляти територію у парламенті. "Правоохоронні органи ніколи цими феодалами не займалися, були в одній спайці", - наголосив глава держави.

Він нагадав про події 2004 року, коли фігуранти справи Лозінського під час виборів президента зривали виборчу кампанію на 100-му виборчому окрузі.

"Ось що значить не зробити своєчасно уроки 2004 року. Чому прокуратура не зробила те, що повинна була зробити?" - запитав Ющенко.

Справу про вбивство мешканця Кіровоградської області він назвав прикладом глибоких проблем у політичній та правоохоронній системі. "За цим випадком, як у краплі, стоїть вся проблема організації роботи Міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури", - сказав президент.

Відтак, він зажадав від правоохоронців зробити "давно назрілі" кадрові перестановки в органах прокуратури та внутрішніх справ. За словами президента, те, що відбувається і в міліції, і в самому апараті МВС, є колосальною проблемою нації.

Нагадаємо, раніше Ющенко висловив обурення тим, що екс-депутат Лозінський втік від правоохоронців. На думку президента, уникнути зустрічі з представниками правоохоронних органів скандальному політику допомогли "певні покровителі -"папи" та "мами".

Крім того, Ющенко закликав до серйозних кадрових перестановок в органах Генпрокуратури та МВС, назвавши їх "загнилою системою".

Читайте також:

Ющенко обурений, що конкретні особи допомогли Лозінському втекти

Експерт: Олійник стікав кров'ю, але його можна було врятувати

ГПУ підтвердила: У справі Лозінського фігурує четверта людина

Ющенко: міліція і прокуратура - "загнилі" системи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: