Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

Український президент вважає, що ті, хто виправдовують Сталіна - піднімають руку на українські святині.

Президент України закликав повністю демонтувати в державі пам'ятники комуністичному режиму і назвав приреченими людей, які не визнають жертв цього режиму.

Про це він заявив, виступаючи 17 травня, у Національному заповіднику Биковнянські могили з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій.

Говорячи про необхідність повністю позбутися від монументів комуністичному режиму, Ющенко назвав радянські пам'ятники "символами вбивства, збереження яких - блюзнірство над усіма загиблими".

"Україна має нарешті і остаточно очиститися від символів режиму, який знищив мільйони невинних людей", - заявив Ющенко.

"Мене обурює байдужість і відстороненість, яку демонструють деякі наші політики та посадові особи. Вони бояться цієї теми, вони хотіли б панувати в Україні без української культури, без української мови, без українців. Їхня мрія – це губернія, де вони б безроздільно панували", - сказав Ющенко.

Він висловив думку, що ті, хто заперечує Голодомор і політичні репресії, ті, хто виправдовує "Сталіна, - піднімає руку на нашу святиню і наших людей – я глибоко переконаний – вони приречені", - сказав президент.

Він нагадав, що за 2007-2008 роки в Україні було демонтовано понад 400 пам'ятників діячам комуністичного режиму, який організував Голодомор та політичні репресії.

Він також повідомив, що за цей час перейменовано близько 3 тисяч топографічних об'єктів, які носили ім'я таких людей.

Також Ющенко зазначив, що необхідно завершити розгляд у парламенті внесеного законопроекту про правовий статус борців за незалежність.

Разом з президентом пам'ять безневинно вбитих вшанували секретар РНБО Раїса Богатирьова, віце-прем'єр Іван Васюник, голова Київської обладміністрації Віра Ульянченко, київський міський голова Леонід Черновецький, народні депутати, представники громадських організацій репресованих, родичі загиблих, представники політичних партій, громадськості.

Читайте також:

Тернопільська облрада зайнялася "злочинами комунізму"

Рівненчанину, двічі засудженому до розстрілу в СРСР, вручили орден УПА

СБУ розсекретить злочини НКВС, вчинені задля дискредитації УПА

У Харкові розпочався суд щодо пам'ятних знаків УПА і жертвам Голодомору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: