Ющенко приведе в Україну Константинопольський патріархат

Під час візиту до Туреччини президент провів зустріч зі Вселенським патраірхом Варфоломієм І.

Президент Віктор Ющенко під час візиту до Туреччини провів зустріч зі Вселенським патріархом Варфоломієм I.

Центральною темою розмови стала активізація контактів Вселенської патріархії з Україною, повідомила прес-служба глави держави.

Зокрема, Ющенко і Варфоломій І обговорили відкриття в Україні представництва у форматі церковного подвір'я або культурно-інформаційного центру Вселенського патріархату.

Ющенко, крім того, виступив за те, щоб інтенсифікувати діалог на всіх рівнях. "Дуже важливо для України, як православної країни, підтримувати високі динамічні відносини з Вселенським патріархом і вселенським православ'ям. Тому я велику увагу приділяю цьому діалогу", - заявив український президент.

Окремою темою розмови стала підготовка до скликання Великого Всеправославного Собору та проведення у цьому зв'язку зустрічі представників помісних православних церков.

Ющенко також підтвердив, що Україна, як і раніше, зацікавлена в об'єднанні православних в єдину помісну церкву. При цьому президент висловив упевненість, що в об'єднавчих процесах найвагомішим чинником є Вселенська церква та особиста мудрість і зусилля патріарха Варфоломія.

"Держава повинна сприяти тому, щоб бачити українське православ'я в єдності", - наголосив Ющенко та відзначив, що обговорює цю тему з лідерами різних православних церков.

Президент, крім того, розповів, що під час його зустрічі з Варфоломієм І йшлося про взаємодію вселенської церкви і Української православної церкви. "Я висловив підтримку цьому діалогові, який відбувається і буде відбуватися надалі. Я висловив побажання, щоб у рамках цього діалогу церковне життя в Україні отримало консолідацію і єдність. І я глибоко оптимістичний, що Україна, її церковний світ пройде всі ці випробування, які, на жаль, залишилися нам у спадок", - додав Ющенко.

Нагадаємо, востаннє український президент зустрічався зі Вселенським патріархом у жовтні минулого року. Тоді Ющенко запропонував Варфоломію провести Всеправославний собор 2009 року в Софійському соборі у Києві.

У липні 2008 року патріарх Варфоломій відвідував Київ. Його візит було приурочено до святкування 1020-ї річниці хрещення Київської Русі.

Під час візиту Варфоломія Ющенко також обговорював із ним питання об'єднання українського православ'я, але якихось змін у стані розколу, в якому перебувають вітчизняні православні, після того не відбулося.

Читайте також:

Патріарх Варфоломій освятить дзвони Софійського собору

Ющенко привітав "Шахтар" з історичною перемогою

Київ відсвяткував 1020-річчя хрещення Русі

Патріарх Варфоломій освятить дзвони Софійського собору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: