Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ющенко привітав українців з Днем Конституції й закликав її змінити

Віктор Ющенко вкотре закликав провести до президентських виборів референдум щодо змін у Конституцію.

Президент Віктор Ющенко привітав співвітчизників з Днем Конституції України й поділився зі співгромадянами своїми міркуваннями щодо того, яка Конституція має бути.

"Це свято стосується нас усіх. Без винятку. Без різниці на вік, стать, погляди, мову чи віру", - зазначив Ющенко.

Звертаючись особисто до кожного з громадян України, президент сказав: "Ви, шановний співвітчизнику, - господар держави. Ми зупинили велику загрозу. Йшлося не про когось. Йшлося саме про вас, про вашу сім’ю і дітей. У вас хотіли забрати право - право впливати на владу, добиватися справедливості, визначати життя країни".

Він наголосив: "Конституція - не просто документ. Її не можна віддати політикам і навіть найкращим юристам. Конституція - це ми. Це - наша домовленість, як організовуємо своє життя. Це - наші права, обов’язки, найважливіші національні принципи. У Конституції - наша суть".

Як підкреслив президент, "треба поважати себе. За нами - велика традиція. Українська конституція Пилипа Орлика була одним з перших демократичних законів у світі".

Ющенко нагадав, що "у момент присяги президентів поруч з Конституцією ставимо Пересопницьке Євангеліє, одну з найбільших наших святинь. І цей символ об’єднує разом і державне, і духовне начало".

"У Конституції - наш прямий зв’язок з усією тисячолітньою Україною. Це - не пафос і не просто слова. Ми - нація. І маємо поважати себе як націю. Та найважливіше: Конституція - це наше з вами нинішнє і майбутнє життя. Це - наш великий суспільний договір про те, як хочемо жити. Сьогодні і на десятки років уперед. Саме тому це стосується всіх. Усіх без винятку", - зазначив президент.

Він наголосив, що пропонує "Конституцію свободи і порядку". "Пропоную відкрито, для вашого мудрого рішення. Пропоную прямі механізми гарантування прав і свобод. Пропоную конкретний спосіб, як зробити незалежними і ефективними суд і правоохоронців. Пропоную надати вичерпні права регіонам. Не центр, а ви, кожна місцева громада має відповідально визначати, як облаштовувати свою територію і які школи, лікарні і дороги будувати. Я пропоную проект, який чітко і прозоро впорядковує управління державою, зміцнює владу і захищає ваше невід’ємне право обирати, контролювати і змінювати її. Я пропоную документ, який відкриває нам шлях до Європейського Союзу. Ви - господарі цієї держави", - наголосив Ющенко.

"Я хочу, щоб Конституція була схвалена не "під когось", не під вибори, а вами, для вас і на роки. Саме тому Ваша думка стосовно Основного Закону має прозвучати ще до результатів нових виборів. Конституція - це великий національний шанс. Я вірю у наше майбутнє. Твердо і спокійно. Бо ми - вільний, мудрий і великий народ, який все розуміє і добре розрізняє правду від брехні. Я вірю у наші сили. Вірте у себе. Нехай допоможе нам Бог", - наголошується у привітанні глави держави.

Читайте також:

Ющенко не підпише закон про референдум

ПР: ЄС дав "максимально негативну" оцінку Конституцїі Ющенка

Ющенко готовий відмовитися від довічного депутатства для президентів

У Конституції Ющенка знайшли купу граматичних помилок

Залиште свій коментар

Вибір редакції