Ющенко: Про слабкість України говорять лише малороси

Як сказав Ющенко, Україна є посттоталітарною державою, і це, насамперед, наклало колосальний відбиток на традиції і спосіб управління країною.

Президент Віктор Ющенко переконаний, що про слабкість України говорять лише малороси та противники держави.

Про це він сказав, виступаючи на Майдані Незалежності у Києві зі зверненням до українського народу з нагоди Дня Незалежності України.

"Різко відкидаю будь-які слова про слабкість України, чи, тим паче, про якийсь "її проект". Це - зневажливі словеса, у яких вправляються новітні малороси і відверті противники України", - наголосив глава держави.

"Ми - держава. Міцна і велика. З великим запасом стійкості. Нам не 18 років. За нами стоїть тисячолітня історія нашої держави України-Русі. Наша держава відбулася, і її новітнє відновлення - це виняткове історичне досягнення всього українського народу. Україна була, Україна є, Україна завжди буде", - додав Ющенко.

За його словами, проблеми, які переживає Україна, мають важку і складну природу. На глибоке переконання президента, про ці об`єктивні фактори треба говорити прямо, без розпачу.

Як сказав Ющенко, Україна є посттоталітарною державою, і це, насамперед, наклало колосальний відбиток на традиції і спосіб управління країною і функціонування її державного апарату.

"По суті, казарму, яку споруджували 70 років, нам за 18 років доводиться перебудовувати на нормальний будинок. Хоча всі елементи конструкції були призначені для казарми, та й архітектори звикли будувати тільки казарми", - зауважив президент.

Водночас, він зауважив, що це лише менша частина. "Найскладніше те, що люди звикли до постійного опікунства, покровительства з боку держави, яке по мінімуму (на рівні, по суті, бідності) видавала і до якого привчала всі свої "гвинтики" радянська система незалежно від якості праці чи реальних здобутків цієї праці", - сказав Ющенко.

Звідси, на його думку, замкнене коло: люди не цінують результати своєї праці, чекають на всезагальну підтримку від держави і створюють поживний ґрунт для політичного популізму. "Звідси - популярність популістів у суспільстві та політиці. Звідси - сподівання на міфічну "сильну руку", - зауважив злава держави.

Також він сказав, що Україна - постколоніальна країна. Один із головних результатів такого її стану, вважає Ющенко, це домінування чужого своєму народу капіталу - непродуктивного, нетворчого, зв`язаного з колишньою метрополією.

"На відміну від національного капіталу, для цих "великих грошей" наша земля - це просто територія, джерело збагачення і слухняний трудовий ресурс. Такий капітал, який залежний від колишньої імперії і їй прислуговується, зневажає власну країну і не підтримує ні її, ні її культуру», - зауважив він.

Ющенко підкреслив, що Україна - ще й постгеноцидна нація. За його словами, постгеноцидний статус означає, за Джеймсом Мейсом, по-перше, "вбивство розуму нації", тобто розтерзаність її інтелектуальної еліти, по-друге, люмпенізацію села, що відчутно гальмує аграрну реформу, по-третє, спотворення світосприйняття та власної історії і низьку національну солідарність між різними верствами населення.

"Хочу підкреслити без образ: ці чинники є об`єктивні. Немає значення, хто буде Президентом України чи прем`єром, хто визначатиме ці проблеми чи ні, хто їх визнаватиме чи ні - виклики все одно діятимуть як невидима радіація після Чорнобиля", - зазначив Ющенко.

На переконання президента, подолання цієї дії, вихід на нові обрії розвитку – "наше об`єктивне "домашнє завдання" на наступні роки нашого розвитку".

"Вважаю, найважливіше - не опустити руки і не зупинятися. Я дуже хочу додати нам усім впевненості, втім не пустої і не голослівної", - сказав він.

Водночас, президент зауважив, що говорячи про проблеми, "ми повинні з гідністю відзначати і цінувати кожне загальнонаціональне наше досягнення".

"За останні п`ять років Україна зробила, безумовно, багато. Ми стали іншими. Ми - вільна і демократична країна. У минуле відійшла система політичної цензури, переслідувань. Двічі на вільних виборах до влади приходила опозиція. Це - реальні докази і доконані факти існування демократії і свободи", - зауважив Ющенко.

Читайте також:

Багатослівність Ющенка зламала сценарій параду в Києві

Ющенко закликав до всенародного обговорення конституційних змін

Україна відзначає День незалежності

Ющенко гарантує провал політичних змов на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: