Ющенко програв Тимошенко суд про звільнення губернаторів

Окружний адмінсуд Києва не задовольнив скаргу президента та не став скасовувати рішення щодо 16 кадрових питань, неузгоджених з Кабміном.

Окружний адміністративний суд (ОАС) Києва не став скасовувати рішення з кадрових указів президента Віктора Ющенка.

1 жовтня ОАС Києва відмовив у задоволенні клопотань про скасування судового визначення, який припиняє дію 16 кадрових указів глави держави. В аргументах представників президента суд не побачив доказів, які б дозволили йому скасувати прийняте раніше рішення.

Разом з тим у Ющенка залишається можливість оскаржити його в апеляційній інстанції.

З визначення суду випливає, що представники президента в суді мотивували свої клопотання тим, "що суперечки, які ініційовані позивачем (Кабінетом міністрів), не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства".

Цей аргумент є одним з ключових для юристів Секретаріату президента, які наполягають на тому, що укази президента можна оскаржувати тільки в Конституційному суді.

З клопотаннями про скасування заходів забезпечення позову Кабміну до президента, якими від виконання обов'язків були усунені голови Київської та Кіровоградської облдержадміністрацій, а також голови 14 райдержадміністрацій, представники президента звернулися до ОАС Києва практично відразу після прийняття судом рішення.

Нагадаємо, положення, що припиняє дію 16 кадрових указів президента, не узгоджених з Кабінетом міністрів, було винесено ОАС 28 вересня.

Ще одним приводом для оскарження прийнятого раніше визначення в забезпечення позову став той факт, що вони були прийняті судом "не колегіально, а одноосібно". Крім того, юристи президента впевнені, що оскаржувані ними документи суд прийняв "за відсутності належних доказів, які б підтверджували явну протиправність дій відповідача та заподіяння шкоди правам та інтересам позивача".

1 жовтня клопотання президента розглядала колегія з трьох суддів під головуванням Володимира Качана. До складу колегії входив також Володимир Келеберда, відомий тим, що в 2008 р. призупинив дію указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної ради.

Вислухавши сторони, колегія суддів прийняла рішення відмовити у задоволенні клопотань, поданих представниками президента.

У своєму рішенні суд також підкреслив, що аргумент представників президента, що клопотання на забезпечення позову повинні були виноситися колегіально, "не є підставою для скасування заходів забезпечення позову, а підлягають оцінці судом апеляційної інстанції".

Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва припинив дію 16 кадрових указів президента, у тому числі щодо призначення губернаторів Київської області Віктора Вакараша та Кіровоградської області Володимира Мовчана.

Читайте також:

Ющенко оскаржив рішення суду про звільнення його губернаторів

Тимошенко через суд відсторонила 2 губернаторів та 14 чиновників

Звільнені чиновники від Ющенка не виконали ухвали суду

Уряд: Ющенко порушив Конституцію, призначивши губернаторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: