Ющенко пропонує карати банки, які не повертають депозити

Президент вимагає, щоб Нацбанк контролював своєчасне повернення банками вкладів, якщо термін їх залучення закінчився.

Віктор Ющенко направив листа голові Національного банку Володимиру Стельмаху, в якому повідомив, що останнім часом отримує численні звернення вкладників, яким банки відмовляють у поверненні депозиту, незважаючи на те, що термін, на який банком залучалися кошти, минув.

"Хочу наголосити на неприпустимості таких дій банківських установ в умовах складної фінансової ситуації. Відповідно до ст. 41 Конституції право власності є непорушним і ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності", – стверджує президент.

Ющенко попереджає, такі ситуації створюють підстави для загострення соціальної напруженості, оскільки свідчить про неспроможність держави гарантувати права людини. Крім того, такі дії банків поглиблюють проблеми своїх клієнтів, зокрема тих, які в умовах зростання безробіття та падіння реальних доходів громадян, мають нагальну потребу у цих коштах.

Президент вимагає встановити перелік банків, які не повертають або несвоєчасно повертають гроші, порушуючи умови депозитних договорів, та вплинути на ці банки відповідно до діючого законодавства.

Читайте також:

Гривня стала другою в антирейтингу світових валют

Порошенко: антикризові заходи НБУ - провальні

Ющенко: долара за 6 гривень бути не може

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: