Ющенко пропонує переобрати себе у січні

Глава держави запропонував провести президентські вибори після Нового року та переобрати Верховну раду через півроку після ухвалення нової Конституції.

Віктор Ющенко запропонував провести президентські вибори в Україні 17 січня 2010 року та переобрати парламент через 6 місяців після ухвалення нової Конституції.

Про це йдеться в Перехідних положеннях проекту нового Основного Закону України, який глава держави у вівторок передав до Верховної ради.

Зокрема документ передбачає, що після набуття чинності новою Конституцією президент здійснює повноваження, визначені новим Основним Законом, до виборів, які мають відбутися 17 січня 2010 року.

Крім того, документ передбачає, що чинна Верховна рада буде здійснювати повноваження двох палат нового парламенту - Палати депутатів і Сенату. Втім, вибори нових депутатів і сенаторів мають відбутися не пізніше, ніж за півроку після ухвалення нової Конституції.

Відповідно до перехідних положень, Кабінет міністрів повинен буде скласти повноваження перед Палатою депутатів, обраною після ухвалення нової Конституції. Після цього має формуватися новий уряд.

Проект нової Конституції також передбачає, що всі закони й інші нормативно-правові акти, прийняті до її ухвалення, залишаються чинними у частині, що не суперечить новому Основному Закону.

Крім того, судді Конституційного суду продовжать здійснювати свої повноваження до звільнення з посад і припинення повноважень відповідно до нової Конституції. КС продовжить здійснювати свої повноваження із тлумачення Основного Закону.

Нагадаємо, однією з головних ідей проекту нової Конституції, запропонованого президентом, є створення в Україні двопалатного парламенту.

В разі, якщо ця Конституція буде ухвалена, український парламент буде поділено на дві частини. Верхня палата буде формуватися шляхом виборів на мажоритарній основі і представляти регіони. Також щодо депутатів цієї палати має існувати віковий ценз.

Нижня палата буде обиратись на пропорційній основі, і до її повноважень належатиме ухвалення законів, які потім розглядатиме верхня палата, а також призначення уряду.

Політичні опоненти президента, зокрема прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, вже жорстко розкритикували нову Конституцію, зокрема ідею двопалатного парламенту.

Сам же президент, виступаючи у ВР, закликав політичні сили України відкласти початок президентської кампанії до вересня цього року, щоб вирішити проблеми в країні.

Читайте також:

Тимошенко: Ющенко прагне посадити в парламент олігархів

Ющенко пропонує перейменувати Верховну раду

Ющенко оприлюднив текст нової Конституції

Ющенко закликав відкласти президентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: