Ющенко пропонує РФ подати в суд на Україну

Президент України пропонує РФ подати на Україну до суду у разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору російського газу.

Президент України пропонує РФ подати на Україну до суду у разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору українською стороною російського газу, призначеного для транзиту до Європи. Про це він заявив в м. Вісла (Польща) на сумісній з президентом Польщі Лехом Качиньським прес-конференції.

"Ми просили б звернутися до суду, в арбітраж, як це діючою угодою" - сказав Ющенко.

Президент відзначив, що "Україна не допустила несанкціонованого відбору" і "не приймає ніяких претензій" з даного питання.

Глава держави також підкреслив, що Україна повністю розрахувалася за спожитий Україною в 2008 р. російський газ.

Раніше, спостерігачі міжнародної моніторингової комісії підтвердили факт блокування Україною транзиту російського газу до Європи.

Про блокування Україною транзиту російського газу до Європи з посиланням на прес-службу "Газпрому". Спостерігачі, уточнюється в заяві прес-служби компанії, підписали погодинний звіт на газовимірювальних станціях, в якому вказали на "відсутність прокачування газу по транзитних газопроводах України у напрямі Європи". При цьому, заявили спостерігачі, з російського боку газ справно поступає, оскільки "на газовимірювальній станції "Суджа" Курської області тиск на вході ГТС України становить 70 атмосфер".

13 січня Росія приступила до пробного прокачування газу через Україну до Європи, проте пізніше стало відомо, що газ до європейських споживачів не доходить. У зв'язку з цим "Газпром" в черговий раз звинуватив Україну в крадіжці газу.

Україна, зі свого боку, пояснила відсутність транзиту тим, що "Газпром" поставив недостатньо палива для відкриття транзитного газопроводу .Читайте також:
Україні пообіцяли "останню оранжеву зиму"
Мєдвєдєв: Україна "як божевільний з лезом" дискредитує себе
Російський газ так і не дійшов до України

ВідеоЮщенко пропонує РФ подати в суд на Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: