Ющенко пропонує вдвічі скоротити кількість державних програм

В Україні не фінансуються такі держпрограми, як дитяча онкологія, енергозбереження та боротьба з безпритульністю дітей.

Президент Віктор Ющенко виступає за скорочення держпрограм на 100 штук. Таке скорочення дозволить реально профінансувати програми, що залишилися, зазначив глава держави. Про це заявив президент України Віктор Ющенко на засіданні РНБО.

Він заявив, що сьогодні в Україні діє надмірна кількість держпрограм, які потребують скорочення з метою визначення пріоритетності програм та реального забезпечення їхнього фінансування. За його словами, лише 13% програм відповідають законодавству.

Ющенко повідомив, що в 2008 році діяло 212 державних програм. Така кількість, за його словами, означає відсутність пріоритетів у цій сфері. "З цих 212 програм, лише 29 відповідають чинному законодавству. Значна частина держпрограм була затверджена непублічно. Це свідчить про спосіб розтрати держкоштів", - зазначив він.

Президент зазначив, що за першу половину 2008 року профінансована лише одна третина коштів, виділена на держпрограми. Він зробив висновок, що парламент, затверджуючи такі програми, бере на себе відповідальність щодо їхньої реалізації, а насправді їх виконання ігнорується і породжує тіньові схеми використання коштів, виділених на їхню реалізацію.

Глава держави додав, що ще одна третина держпрограм І півріччі 2008 року не фінансувалася зовсім. "Це безглузда ситуація", - сказав він. Зокрема, не фінансувались такі держпрограми, як дитяча онкологія, енергозбереження, боротьба з безпритульністю дітей. Він заявив, що в сфері виконання держпрограм "немає контролю і відповідальності".

Читайте також:

Комуністи обіцяють влаштувати Ющенку народний імпічмент

Ющенко подякував Тимошенко за Брюссель

Ющенко, Тимошенко і Литвин передумали радитися

Ющенко в суді оскаржив закон про свій імпічмент

ВідеоЮщенко уріже кількість держпрограм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: