Ющенко просить Ізраїль визнати Голодомор геноцидом

Президент України під час візиту до Ізраїлю виступив перед місцевим парламентом і зустрівся з президентом цієї країни.

Президент України Віктор Ющенко під час візиту до Ізраїлю виступив перед депутатами місцевого Кнесету.

Ющенко та Стіна плачу
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко поблизу Стіни плачу в Єрусалимі.
Як повідомляє офіційний сайт глави української держави, Ющенко звернувся до ізраїльської влади з проханням визнати Голодомор в Україні 1932-33 років геноцидом.

"Для нас вельми важливою буде моральна підтримка і солідарність держави Ізраїль у вшануванні жертв тоталітарного терору проти українського народу, особливо у час Голодомору 1932-33 років. Наш мотив – загальнолюдський", – зокрема, сказав Ющенко. Він також наголосив, що мета цієї ініціативи України – "посилити спільну боротьбу проти будь-якої тоталітарної свідомості, незалежно від її подоби".

У своєму виступі Ющенко наголосив на особливій спорідненості історій двох націй, для яких тривалий час "ворогом було зло бездержавності і неволі, що несло розбрат, кривду і ворожнечу між братами". За словами президента, сьогодні ця спорідненість має ще одну опору – "це відданість демократії, яку обрали і втілюють у життя наші народи".

У зв’язку з цим, глава української держави висловив підтримку українською стороною ізраїльській спільноті та її демократії, а також співчуття з приводу трагічної історії єврейського народу. "У нашому серці – біль і скорбота за мільйонами невинних жертв вашої нації. Рішуче і однозначно ми засуджуємо усі злочини, вчинені проти єврейського народу тоталітарними режимами", – сказав Ющенко. 

Президент України також заявив про те, що його країна жорстко і категорично відкидає прояви антисемітизму, ксенофобії й нетерпимості до людського життя. "З цим злом, що може отруїти будь-яке чисте джерело, треба вести постійну і непримириму боротьбу", – сказав він.

Ющенко також підкреслив, що Україна всіляко сприяє розвиткові єврейської культури. "Я твердо підтверджую – єврейська спадщина в Україні завжди матиме належну опіку і захист", – зазначив глава держави. Він нагадав, що в Україні було відкрито перший у Східній Європі музей пам’яті Голокосту. 

Ющенко також позитивно оцінив відносини України та Ізраїлю. На його думку, в них "немає проблем, які неможливо розв’язати у мудрий і єднальний спосіб". В цьому контексті український президент позитивно оцінив підтримку з боку глави ізраїльської держави української ініціативи розпочати "Діалог правди в ім’я майбутнього".

Ющенко також зазначив, що Україна прагне якнайширше розкрити перед громадськістю Ізраїлю світ українського життя і культури, її видатних постатей і великих прихильників українсько-єврейського зближення і порозуміння. 

Глава української держави під час візиту провів зустріч із президентом Ізраїлю Шимоном Пересом. За словами Ющенка, Україна розглядає свої відносини з державою Ізраїль з позиції стратегічної важливості. 

"Україна чітко фіксує своє партнерське ставлення до держави Ізраїль, засвідчує відданість спільним цінностям демократії і підтверджує цілковиту рішучість разом діяти проти спільних викликів у сфері міжлюдської і міжнаціональної терпимості, миру і безпеки", – сказав український президент.

Він також вважає, що на сьогодні необхідно створити умови для заохочення спілкування наших громадян, розвитку ділових контактів, потужних наукових і технологічних обмінів, "по суті, для справжнього і глибокого взаємного розкриття потенціалів наших держав".

Ющенко наголосив, що "Україна послідовно виступає за підтримку всіх конструктивних міжнародних зусиль, спрямованих на досягнення стійкого миру на Близькому Сході, і готова посилити свій практичний внесок у ці процеси".

Зі свого боку, президент Ізраїлю Шимон Перес висловив переконання, що державний візит президента України слугуватиме поглибленню добрих двосторонніх відносин між країнами та піднесенню на новий рівень співпраці у різних галузях. 

Перес нагадав, що розбудовувати ізраїльську державу свого часу прибули багато вихідців з України, які сьогодні продовжують будувати дружні відносини між двома народами. 

В середу Україна та Ізраїль також підписали низку двосторонніх документів. Це, зокрема, Спільна декларація про подальший розвиток партнерських відносин і дружби між Україною та державою Ізраїль, яку підписали два президенти.

В їх присутності також було підписано Меморандум про взаєморозуміння з питань підготовки Євро-2012 між Міністерством економіки України та Міністерством промисловості, торгівлі та праці Ізраїлю. З української сторони документ підписав заступник міністра закордонних справ Юрій Костенко. 

Ющенко також нагородив Переса орденом князя Ярослава Мудрого I ступеня.

ВідеоВізит Ющенка до Ізраїлю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: