Ющенко просить КС пояснити Тимошенко, як їй треба міняти міністрів

Глава держави просить КС невідкладно розтлумачити механізм зміни членів уряду.

Президент Віктор Ющенко звернувся до Конституційного суду з проханням розтлумачити механізм заміни окремих членів уряду.

Про це на брифінгу 13 лютого повідомила заступник глави Секретаріату президента, його представник в КС Марина Ставнійчук.

Пояснюючи причину подання, вона нагадала, що 16 грудня минулого року в парламенті було оголошено про створення нової коаліції. Псля цього, згідно з Конституцією, коаліція мала запропонувати кандидатуру прем’єра і членів уряду. Однак, наголосила Ставнійчук, цього не сталося.

Натомість, зазначила представник глави держави, через два місяці постало питання заміни окремих членів уряду. А за словами Ставнійчук, процедура формування уряду пов’язана безпосередньо з фактом формування коаліції.

Зокрема, зазначила вона,Конституція уповноважує парламентську коаліцію після її створення внести на розгляд президента кандидатуру прем’єр-міністра, а прем’єр-міністру – кандидатури міністрів.

Ставнійчук підкреслила, що в березні 2008 року Конституційний суд у своєму рішенні визнав залежність формування уряду від факту формування коаліції.

Таким чином, на її переконання, після формування нової коаліції в грудні минулого року, а також у зв’язку з сьогоднішніми намірами ротації окремих міністрів постає необхідність для роз’яснення КС механізму такої ротації.

Ставнійчук додала, що Віктор Ющенко просить КС розглянути це питання як невідкладне.

Нагадаємо, на засіданні 13 лютого Кабмін запланував обговорити питання щодо кадрових змін в складі уряду. Про необхідність ротацій прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє вже кілька тижнів.

Першою "жертвою" став міністр фінансів Віктор Пинзеник. Напередодні він подав заяву у Верховну раду про свою відставку. Як зазначив Пинзеник, “в нинішніх умовах професійна позиція міністра фінансів стала заручником політики. Змінити цю ситуацію міністр фінансів не може. Як і не може відмовитися від своїх професійних підходів”.

У фракції БЮТ вже активно обговорюють можливі кандидатури на вакантне місце. Крім того, не виключають, що й деякі інші урядовці можуть послідувати за міністром фінансів.


Читайте також:

Пинзеника замінить Турчинов, Тігіпко або Буряк
БЮТ назвав міністрів, яким варто піти за Пинзеником
Тимошенко: ПР та Ющенко готують протести

ВідеоЮщенко просить КС пояснити Тимошенко, як їй треба міняти міністрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: