Ющенко просить придумати для підозрюваних альтернативу ґратам (відео)

Ющенко вважає, що утримання під вартою має перетворитись на виняткову міру під час досудових дій слідства.

Сьогодні на засіданні Національної комісії зі зміцнення демократії та верховенства права президент доручив міністру юстиції якнайшвидше доопрацювати проект нового кримінально-процесуального кодексу.

Також Ющенко вважає, що має бути створений спеціальний державний орган, який викорінював би практику катувань в українській правоохоронній системі. Ющенко зазначив, що українське правосуддя досі живе за нормами часів тоталітарної держави.

"Цей кодекс обслуговував тоталітарний режим і його завдання формували не з точки зору захисту прав і свобод людини", – сказав Віктор Ющенко, це створює невідповідність між демократичними принципами та застарілими правовими інструментами, недовіру і нерозуміння суспільства у стосунках із судовою системою та правоохоронними органами. Президент зазначив, що людина, яку катували, має отримати право на відшкодування від держави.

Також президент вважає, що принципи державної політики повинні бути переглянуті таким чином, щоб утримання під вартою з будь-яких підстав стало крайнім заходом. Натомість слід створити систему заходів, альтернативних позбавленню свободи. До того ж, взяття під варту застосовується як засіб морального тиску на обвинуваченого, коли його без перешкод можна позбавити належної правової допомоги.


ВідеоЮщенко проти катувань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: