Ющенко просить Раду визнати надзвичайну екологічну ситуацію на Прикарпатті

Президент вніс законопроект про визнання Калуського району Івано-Франківщини зоною надзвичайної екологічної ситуації через рудовища каліних солей.

Президент Віктор Ющенко вніс до Верховної ради проект закону щодо затвердження eказу про оголошення територій Калуського району Івано-Франківcької області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

”Унаслідок тривалої діяльності підприємств з видобутку на території Калуш-Голинського родовища калійних солей та переробки калійних руд на території Калуського промислового вузла на території міста Калуш, сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області склалася надзвичайна екологічна ситуація”, - пояснює Ющенко.

На його думку, розташовані на цих територіях рудники є потенційно небезпечними для життєдіяльності людей та спричинили численні провали земної поверхні, руйнування будинків і комунікацій, інтенсивний розвиток карсту, засолення водоносних горизонтів, джерел питної води в регіоні.

Інтенсивні опади та раптовий вилив розсолів калійних солей можуть призвести до руйнування прилеглих промислових об`єктів та житлового фонду, а також забруднення такими розсолами річки Дністер.

”Такі негативні зміни в навколишньому природному середовищі міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська вже призвели до значного перевищення гранично допустимих норм показників якості ґрунтів, водоносних горизонтів,… потребують застосування надзвичайних заходів з боку держави для забезпечення захисту життя і здоров`я людей”, - підкреслює Ющенко.

17 січня жителі міста Калуш на референдумі висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Через критичну екологічну ситуацію з’явилась загроза хімічного зараження територій, на яких мешкає понад 10 мільйонів українців.

Читайте також:

Ющенко: екологічна ситуація в Калуші небезпечна для всієї Європи

Ющенко поїхав в зону потенційного хімічного зараження

10 мільйонам українців загрожує хімічне зараження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: