Ющенко просить уряд і Нацбанк робити все, що хоче МВФ

Президент вимагає невідкладно ухвалити рішення, які дозволять поновити фінансування з боку Міжнародного валютного фонду.

Президент Віктор Ющенко закликає уряд та Національний банк забезпечити ухвалення рішень для відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції у Баку, де перебуває з офіційним візитом.

Ющенко нагадав, що сьогодні, після повернення до Києва, він проведе зустріч з керівництвом місії МВФ.

За словами президента, МВФ має отримати від уряду та Нацбанку рішення про ті підходи, які дозволять відновити фінансування з боку фонду.

Він нагадав, що через неконструктивний підхід раніше місія МВФ залишила Україну, і Україна таким чином втратила черговий платіж. Тепер, зазначив президент, "дуже важливо, щоб уряд забезпечив вирішення тих питань, щодо яких вони раніше вагалися". "Закликаю і уряд, і НБУ діяти не популістськи, діяти професійно", - сказав Ющенко.

За його словами, йдеться про декілька блоків питань. Перше з них – необхідність внесення змін до держбюджету з метою забезпечити фінансову стабільність держави. Він нагадав, що, за оцінками МВФ, незбалансованість бюджету на поточний рік становить 50 млрд грн.

"Вийти на баланс – це першочергова задача Кабінету міністрів", - сказав Ющенко.

Ще одним питанням, яке треба вирішити, Ющенко назвав збалансованість бюджету "Нафтогазу". Він вкотре зауважив, що необхідно провести глибоке реформування цього сектора.

Крім того, президент наголосив на необхідності збалансування Пенсійного фонду (відповідні законопроекти були внесені урядом на розгляд парламенту, але не затверджені – ТСН.ua). За його словами, як і у випадку з "Нафтогазом", питання стоїть: чи знайти необхідні технічні кошти, чи провести серйозні реформи.

Ющенко також звернувся із закликом до парламенту "знайти мужність і забезпечити рішення з модернізації цих секторів". Він додав, що сподівається на вирішення цих проблем Верховною радою на початку наступного тижня.

Читайте також:

Ющенко зустрінеться з місією МВФ у аеропорту

Через вступ до СОТ Україна вже втратила понад 700 млн. гривень

Україна просить МВФ дати більше грошей

Глава місії МВФ зустрілася з Тимошенко і Стельмахом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: