Ющенко просить Європу не вказувати, як йому жити з Тимошенко, бо це принизливо

Президент стверджує, що у нього немає особистих конфліктів з прем'єром, а у всьому винна конституційна реформа.

Президент Віктор Ющенко підкреслює, що питання його взаємин з прем’єром Юлією Тимошенко має вирішуватись в Україні, а не в Брюсселі.

Про це він сказав у Брюсселі під час підходу до української преси, коментуючи вчорашній заклик президента Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу щодо необхідності примирення українських перших осіб.

"Відповідь на питання, як можна сьогодні консолідувати українську еліту і політичну владу, в Україні знаходиться, вибачте, не в Брюсселі – це українське домашнє завдання", - сказав Ющенко.

При цьому він в чергове наголосив, що об’єднати владу в нашій державі може спільна мета. В даному випадку це може бути напрацювання єдиного національного плану з виведення країни з кризи. Президент наголосив на особливій важливості того, що сьогодні влада має спільно працювати над антикризовим пакетом.

Водночас Ющенко зауважив, що сьогодні не можна говорити, що між ним і прем’єр-міністром існує конфлікт на особистому рівні.

"Я би не хотів, щоб відносини президента і прем’єра малювалися у таких фарбах – що це люди, які конфліктують, що це люди, які не здатні зреалізувати ті чи інші плани. Це не так. І я б не хотів, щоб десь у Європі давали поради, що робити, це принизливо. Крім української сторони, ці питання ніхто не вирішить", - сказав Ющенко.

Він зауважив, що необхідно розуміти, чому виникають подібні конфлікти. І, на його думку, основна причина полягає у змінах до Конституції, внесених в 2004 році. Президент впевнений, що тоді до Основного Закону були закладені такі дисбаланси і протиріччя між гілками влади, що зараз дуже важко співпрацювати.

Ющенко висловив переконання, що без проведення конституційної реформи українській владі не вдасться уникати протиріч.

Як повідомлялося, 18-19 березня Ющенко перебуває з робочим візитом в Брюсселі. Сьогодні туди прибула з візитом і Тимошенко. Вони планують взяти участь в саміті Європейської народної партії.

Читайте також:

Ющенко в Брюсселі шукав гроші на українську трубу

Ющенко провів зустріч з генсеком ради ЄС

Ющенко на два дні полетів до Брюсселя

У Євросоюзі візит Ющенка і Тимошенко вважають поганою новиною

ВідеоЮщенко про конфлікти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: