Ющенка просять заснувати орден Бандери

Як вважають львівські депутати, цим орденом можна було б нагороджувати за внесок в розвиток країни та боротьбу за незалежність України.

Депутати Львівської облради звернулися до президента Ющенка з проханням заснувати орден Степана Бандери.

Звернення було прийнято на сесії ради 10 березня. На думку депутатів, орденом було б варто нагороджувати громадян, що внесли істотний внесок у розвиток країни, або борців за незалежність України.

Орден пропонують назвати "Золотий хрест за заслуги перед українською нацією".

Як відомо, у жовтні 2008 року депутати облради заснували міську нагороду імені Бандери.

Нагадаємо, 1 січня 2009 року виповнилось сто років від дня народження Степана Бандери. Верховна рада постановила відмітити цю подію на державному рівні.

Було заплановано низку пам’ятних заходів, наприклад, випуск ювілейної монети та будівництво меморіального комплексу в Івано-Франківську.

У 40-х роках ХХ століття Степан Бандера очолював Організацію українських націоналістів. Бойове крило організації Українська повстанська армія під час Великої Вітчизняної війни воювало як проти гітлерівців, так і проти радянських військ. УПА воювало із загонами Червоної армії аж до 50-х років.

У Радянському Союзі учасників повстанської армії вважали зрадниками, однак зараз багато українців вважають ветеранів УПА національними героями.

Читайте також:

100 років з дня народження Бандери

Національна опера відчинила двері для послідовників Бандери

СБУ: УПА не співпрацювала з гітлерівцями

У Львові відкрили пам'ятник Степану Бандері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: