Ющенко проти "авантюр" опонентів

Президент розкритикував діяльність ПР і Мороза та ще раз підтвердив намір реалізувати свої соціальні ініціативи.

Ющенко-Янукович-Мороз
УНІАН
Політичні опоненти розчарували президента України.
Президент України Віктор Ющенко називає “політичною авантюрою” намір Партії регіонів провести референдум щодо статусу російської мови і вступу України до НАТО.
 
Про це глава держави сказав у інтерв’ю журналістам в Київській області. 

За словами президента, в питанні проведення референдуму щодо статусу російської мови і членства держави у НАТО є два аспекти – правовий і політичний. 

Говорячи по політичний аспект, Ющенко підкреслив, що першим сигналом початку виборчої кампанії завжди є слова "проведення референдуму з питань статусу російської мови чи питання, пов’язані з НАТО".
 
Він зауважив, що тема надання російській мові статусу державної звучить вже багато років, ще з часів президентства Леоніда Кучми. "Як тільки організовувались вибори - зразу автоматично з’являлась тема статусу російської мови", - сказав Ющенко.
 
Він підкреслив, що політики і політичні сили, які нині, під час виборчої кампанії, намагаються провести відповідний референдум, прагнуть дестабілізувати ситуацію в Україні. Глава держави наголосив, що ці питання необхідно вирішувати після серйозної дискусії у суспільстві, після серйозного вивчення. 

"Я переконаний, що та політична сила, яка щиро дбає про людей, не хоче їх дурити, і піднімаючи питання про статус російської мови як державної повинна йти лише однією правовою дорогою", - сказав президент, пояснивши, що процедура внесення відповідних законодавчих змін має чітко виписаний у Конституцій юридичний механізм. 

Зокрема, Ющенко нагадав, що необхідно вносити зміни до першого розділу Конституції, а для цього треба, щоб 226 народних депутатів схвалили відповідний законопроект, потім щодо нього повинен надати висновки Конституційний суд України, і після отримання висновку 300 депутатів знову мають ухвалити ці зміни, після чого це рішення має бути введено в дію на всеукраїнському референдумі. 

Президент підкреслив, що це єдиний механізм введення в дію відповідних змін. "Починати тему з референдуму - означає сьогодні публічно, нахабно порушувати діючий порядок по внесенню змін і доповнень до розділу 1 Конституції України", - підкреслив Ющенко.
 
Глава держави висловив думку, що насправді ніхто не збирається вносити відповідні зміни до Основного Закону, в тому числі й ті політики, які ініціюють референдум щодо статусу російської мови і НАТО. 

"Вони хочуть скласти враження, що це та політична сила, яка хоче це питання поставити і змінити його. Ось, очевидно, цей політичний авантюризм є суттю цих ініціатив і нічого іншого", - сказав Ющенко, висловивши жаль, що цю ідею підтримали прем’єр-міністр Віктор Янукович і політична сила, яку він очолює. 

Президент нагадав, що між політичними силами, у тому числі і з Партією регіонів, існувала домовленість не порушувати подібні чутливі для суспільства питання у ході виборчої кампанії. "Не потрібно демонструвати таку неповагу до країни, до громадян, кінець-кінцем, до політичної стабільності. Мене дивує, що Партія регіонів цю позицію займає. Це, очевидно, люди, які не поділяють прагнення стабілізації політичної ситуації в Україні, і роблять кроки, не сумісні з політичним спокоєм. Я з цього приводу жалкую і дивуюся, що прем’єр-міністр проводить таку політику", - сказав Ющенко.

Президент також розкритикував заяви голови Верховної ради України п'ятого скликання. Ющенко вважає, що ініціатива Мороза стосовно імпічменту президента спрямована на розкол країни.

Ющенко порадив подібні питання вирішувати "без зайвого галасу, без суєти, виключно у правовому режимі".
 
"Я переконаний, що політик, якому вже немає чого сказати своїй нації, сьогодні дбатиме лише про одне – розкол, і чим більший розкол у суспільстві, тим краще для таких політиків. Прикро, що такі в свій час здавалося б високі політики України закінчують своє політичне життя такими справами. Прикро", - наголосив президент.

Глава держави також наголосив на незмінності намірів реалізувати свої соціальні ініціативи. Ющенко наголосив, що він не підвише Державний бюджет України на 2008 рік без врахування низки важливих соціальних ініціатив. 

Президент нагадав, що соціальні питання були предметом обговорення на засіданні Ради національної безпеки і оборони України. При цьому він зауважив, що значна частина цих ініціатив вже врахована у проекті Держбюджету.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Головним завданням влади президент продовжує вважати реалізацію низки соціальних ініціатив.
Ющенко повідомив, що сьогодні, 6 вересня, він підписав указ про введення в дію рішення РНБО, яке, в тому числі, стосувалось соціальних питань. За його словами, в цьому документі йдеться і про ті позиції, які не враховані урядом при розробці проекту Державного бюджету, включаючи встановлення 20% надбавки бюджетним працівникам, які працюють в сільській місцевості. 

"Безумовно, я буду наполягати на цих позиціях, і без цих позицій мого підпису під бюджетом 2008 року стояти не буде", - наголосив президент.
 
При цьому він висловив переконання, що після виборів буде сформовано новий парламент і уряд, які професійно обговорять ці питання та знайдуть консолідоване рішення щодо врахування соціальних ініціатив у повному обсязі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: