Ющенко проти Шуфрича і Рудьковського

Президент пропонує звільнити міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича та міністра транспорту і зв’язку Миколу Рудьковського.

Президент України Віктор Ющенко пропонує прем`єр-міністру України Віктору Януковичу звільнити міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича та міністра транспорту і зв’язку Миколу Рудьковського.

Як передає УНІАН, про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник глави Секретаріату президента Віктор Бондар.

За його словами, Шуфрич має бути звільнений, бо в іншому випадку "не тільки Херсонська область, а пів-України будуть охоплені пожежею і надзвичайними ситуаціями, при яких ніхто не знає, що робити".

Шуфрич Рудьковський
Українська правда
Віктор Ющенко вимагає звільнення Нестора Шуфрича та Миколи Рудьковського
"Ця культура брехні і безвідповідальності стає символом діяльності окремих членів нинішнього уряду, які замість роботи починають займатися демагогією і створенням штучних казок про те, як все гарно відбувається в Україні", - сказав Бондар.

За його словами, все списується на стихійні лиха та випадковості. Він наголосив, що вчора, 21 серпня, президент України Віктор Ющенко чітко поставив перед прем’єр-міністром питання про відповідність займаній посаді міністра з питань надзвичайних ситуацій та одночасно ще раз - питання щодо відповідності посаді міністра транспорту і зв’язку.

Бондар висловив сподівання, що уряд розгляне це питання, і прем`єр-міністр України "як відповідальна людина" прийме рішення з цих питань. Він наголосив, що ці посадові особи мають нести відповідальність за неналежну роботу їхніх відомств.

У той же час Бондар не виключив, що не буде прийнято рішення про відставку даних міністрів через політичні обставини, "за яких не можна здавати своїх". Тоді президент України може прийняти рішення про розгляд питання про відставку цих двох міністрів на засіданні РНБО.

У той же час заступник глави Секретаріату підкреслив, що це поки що лише пропозиція, і президент України ще не приймав рішення з приводу проведення засідання РНБО з даних питань.

Бондар повідомив, що вчора президенту України з боку Шуфрича була надана "неправдива інформація" щодо того, що пожежу у Херсонській області ліквідовано. Він наголосив, що президент о 18.00, відлітаючи до Києва, попросив летіти на низькій висоті, і всі побачили, що пожежа не тільки не ліквідована, а з’явилися нові осередки загоряння.

За його словами, у той же час на місці не було ні техніки, ні людей, які б займалися гасінням пожежі.

Чиновник зазначив, що президент України прийняв рішення повернутися назад, до Херсонської області, і пішов до штабу з ліквідації пожежі. За його словами, президент почав безпосередньо брати участь у гасінні пожежі і "займався функціями рядового пожежника". За словами Бондара, через деякий час з’явився і Нестор Шуфрич, який "взявся за лопату і почав демонструвати, як він займається гасінням пожежі". Бондар зазначив, що президент України пояснив йому зрозуміло, чим має займатися міністр з надзвичайних ситуацій.

Він зазначив, що на сьогодні пожежа була на території, яка займає майже 4000 га.

Бондар підкреслив, що має наступити момент політичної відповідальності тих партій, до яких належать Нестор Шуфрич та Микола Рудьковський. Він зазначив, що якщо ці партії будуть і надалі підтримувати цих міністрів, "щоб проскочити на вибори і щоб показати, що вони своїх не здають, то я не знаю, чим це закінчиться для України". "Мені шкода країну, яка за цей час може загинути не тільки в пожежах, які сьогодні розгортаються як на фронтах", - наголосив Бондар.

За його словами, сьогодні на приміщенні Кабміну можна повісити гасло про те, що "в Кабміні нікого немає, всі на фронтах – той на пожежному фронті, той – на фосфорному, це суцільні фронти, які розгортаються замість того, щоб займатися економікою".

Реакція Партії регіонів не заставила себе чекати. Вона вважає вимоги президента звільнити Нестора Шуфрича такими, що дискредитують міністра.

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба ПР.

"Ми рішуче заявляємо, що не дозволимо нікому - ні главі держави, ні його нашіптувачам - зводити рахунки з чесними людьми тільки за те, що вони ніколи не приховували й не приховують своїх політичних поглядів", - сказано в повідомленні.

ПР стверджує, що Шуфрич - професійний і відповідальний міністр.

"І те, що він для президентського оточення як кістка в горлі, абсолютно не значить, що ми дозволимо розправу над ним", - заявляють представники ПР.

ПР вимагає від Ющенка припинити дискредитацію членів ПР, а також висуває вимогу не застосовувати адміністративний ресурс на виборах Верховної ради на користь пропрезидентської політичної сили.

"У випадку продовження цієї грубої практики залишаємо за собою право звернутися до народу, який дасть сувору оцінку діям глави держави і його оточення", - сказано в повідомленні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: