Ющенко провів урок пам'яті Голодомору і відкрив меморіал (відео, оновлено)

Віктор Ющенко взяв участь у Всеукраїнському уроці пам`яті у Харківській спеціалізованій школі №62.

Під час виступу на уроці Ющенко розповів про причини й наслідки штучного голоду в Україні 1932-33 років. Зокрема, розповів про так звані “чорні дошки”, метою яких було знищити село, створити штучні механізми для голоду.

“Очевидно ключовою метою було знищити людину”, - зауважив він.

Ще одним прикладом, який свідчить про штучність голоду, на думку президента, є заборона українським селянам виїжджати з сіл через невидачу їм паспортів. Наводячи й інші приклади, Ющенко зауважив, що саме тому голод 32-33 років є геноцидом. При цьому він нагадав, що геноцидом називають планомірне, продумане масове вбивство.

Президент зауважив, що мова не йде, що від голоду загинули лише українці.

“Загинули люди, які жили в українському селі, а там жило 90% українців. Тому ми говоримо, що це була трагедія нашої нації”, - сказав він.

Він повторив свою думку, що метою цього злочину керівництва радянської влади було знищення волелюбного українського селянства, яке могло стати основою національно визвольної боротьби в Україні.

Ющенко закликав всіх дітей провести своє власне дослідження щодо долі своїх дідів та прадідів, які жили в тридцятих роках.

“Як вони дали відповідь на цей виклик. Тому що наш народ переміг. Ми вийшли з великими жертвами, але вийшли непереможною нацією. Хотілось би, щоб ця естафета, через вас, передавалася наступному поколінню, бо це є наша історія”, - наголосив президент.

Крім того президент відкрив у Харківській області Меморіал пам`яті жертв Голодомору.

Комплекс розташований в Дергачівському районі поблизу обласного центру, неподалік від автошляху Харків-Бєлгород.

Виступаючи на відкритті меморіалу, глава держави говорив про причини і винних у трагедії.

"На жаль, в історії кожної нації були голод, але не було жодної нації, де б голод був штучний", - сказав Ющенко.

За його словами, у 1932 році Україна зібрала 12 млн. тонн зерна, і цього врожаю було достатньо, щоб вижити.

За його словами, до 1987 року в СРСР офіційно була заборонена тема Великого Голоду, ця заборона була встановлена через те, що він був спланований.

"Мій народ сьогодні нікого не звинувачує. Ми не звинувачуємо будь-яку державу, ми звинувачуємо комуністичний режим, якого, на щастя, сьогодні вже немає. Все, що робила тоді Комуністична партія, було направлено на знищення нашої нації", - наголосив глава держави.

ВідеоЮщенко провів урок пам'яті Голодомору

ВідеоЮщенко відкрив пам'ятник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: