Ющенко: Росія вимагає за газ створення союзної держави

Екс-президент закликав нинішню владу не торгувати українськими інтересами, а скористатися здобутками, отриманими в часи його президентства.

Віктор Ющенко вважає, що Росія вимагатиме за зниження ціни на газ створення союзної держави чи приєднання до Митного союзу.

Таку думку він висловив, коментуючи результати переговорів з газових питань у Москві.

Ющенко нагадав, що до цього призвели "капітулятивні" контракти, підписані Юлією Тимошенко.

"Нинішній владі не вдалося знайти аргументів, які переважили би спадщину угод від 19 січня минулого року, укладених урядом Тимошенко", - наголосив Ющенко, якого цитує його прес-служба.

"Чільні представники російської влади відверто говорять про те, що їх влаштовують угоди, досягнуті з урядом Тимошенко. Вони настільки вигідні для російської сторони, що для їх перегляду бракує навіть здачі українських економічних інтересів, на яку була готова нинішня влада – створення консорціуму з управління українською ГТС чи допуск "Газпрому" на внутрішній ринок", - додав він.

"Російська сторона сьогодні практично вимагає за зниження ціни на газ - створення союзної держави чи принаймні приєднання до Митного союзу з Росією", - наголошує Ющенко.

Разом із тим, він закликав нинішню владу не торгувати українськими інтересами, а скористатися здобутками, отриманими в часи його президентства.

Зокрема, йдеться про виконання Брюссельського меморандуму з ЄС щодо модернізації української газотранспортної системи і розвитку Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору як механізму контролю за цивілізованим транспортуванням енергоносіїв до Європи. 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що Білорусь купує газ дешевше, ніж Україна, оскільки входить в інтеграційні об’єднання з Російською Федерацією.

Нагадаємо, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер повідомив, що ціни на газ для України залежатимуть у тому числі і від обсягів газу, що купується. Про це він заявив у ході зустрічі із Миколою Азаровим, який 25 березня прибув до Москви на переговори з питань перегляду газових домовленостей.

Читайте також:

Путін пояснив, чому для Білорусі газ дешевший, ніж для України

Росія готова переглянути газові контракти з Україною

Азаров пообіцяв, що більше у російських компаній в Україні проблем не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: