Ющенко розкритикував уряд за кредит МВФ

У Секретаріаті вважають, що в разі не проведення відповідних реформ кредити МВФ принесуть економіці більше шкоди, ніж користі.

МВФ
Архів
У СП вважають, що Кабмін не виконав домовленостей з МВФ
Секретаріат президента критикує Кабмін за недостатнє виконання домовленостей з Міжнародним валютним фондом.

Секретаріат нагадує, що програма співробітництва з МВФ передбачає проведення ряду економічних реформ, мета яких - виправити економічну політику і посилити здатність України протистояти кризі, мовиться в повідомленні головної служби інформаційної політики Секретаріату.

Проте Секретаріат вважає очевидним, що ці кошти буде спрямовано на те, щоб уряд уник прийняття непопулярних рішень.

Зокрема, уряд досі не виконав зобов'язання підвищити тарифи на природний газ для деяких категорій споживачів, не ввів графік щоквартального коригування цін на газ із метою зменшити дефіцит коштів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Секретаріат нагадує, що Національна комісія регулювання електроенергії спростувала факт ухвалення рішення про підвищення ціни на газ, про що раніше повідомили у МВФ.

Відомство також критикує затверджений фінансовий план "Нафтогазу України", наголошуючи, що той не спрямований на оздоровлення фінансової ситуації в компанії, підвищення прозорості й ефективності управління.

Крім того, СП вказує, що уряд не планує коригувати тарифи на електроенергію для домогосподарств - великих споживачів, хоча це передбачає меморандум із МВФ.

Уряд також порушує умови співробітництва з МВФ, наполягаючи на формуванні державного бюджету на 2010 рік на підставі ветованого президентом Віктором Ющенком Бюджетного кодексу.

Єдиною виконаною умовою МВФ називається прийняття закону про особливості фінансового оздоровлення банків.
Відомство прогнозує, що наступний етап переговорів із МВФ буде ускладнений невиконанням умов фонду.

Раніше МВФ привітало рішення Кабміну про реструктуризацію зовнішніх боргів "Нафтогазу". Рада директорів МВФ 28 липня схвалила виділення Україні третього траншу кредиту stand by на 3,3 млрд. доларів. Таким чином, загальний обсяг перших трьох траншів кредитних коштів, залучених Україною від МВФ, становить 7 млрд СПЗ, або близько 10,9 млрд доларів за нинішнім курсом.

Читайте також:

Місія МВФ приїде в Україну в жовтні

МВФ дав Україні третій транш кредиту - 3,3 млрд доларів

S&P спрогнозувала Києву негативний рейтинг

У Києві продали пентхаус за 4 мільйона доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: