Ющенко запросив європейців на зустріч, присвячену Голодомору

Президент зустрінеться з представниками Ради Європи та обсудить визнання Голодомору 1932-1933 років. Для того, щоб займатися цим питанням, в Україну приїхала і делегація ПАРЄ.

Президент Віктор Ющенко проведе спільну зустріч з новообраним Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом і головуючим у Комітеті міністрів Ради Європи, міністром закордонних справ Словенії Самуелем Жбогаром.

Представники Ради Європи перебуватимуть в Україні з нагоди проведення у Києві п’ятої сесії Форуму Ради Європи "За майбутнє демократії".

У ході зустрічі планується обговорити актуальні аспекти участі України у Раді Європи, зокрема, хід впровадження в Україні конституційної реформи, реформ виборчого законодавства, судової системи тощо.

Передбачається також обговорення питань виконання Плану дій Ради Європи для України на 2008–2011 роки, а також ролі організації у міжнародному визнанні Голодомору 1932–1933 років в Україні.

Зокрема, Ющенко проведе зустріч із доповідачем Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з проблематики Голодомору та масового голоду на терені колишнього СРСР, віце-президентом ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу.

Доповідач ПАРЄ перебуває в Україні з візитом 18–21 жовтня. Програма його візиту передбачає проведення зустрічей із членами парламентської делегації України в ПАРЄ, представниками фракцій Верховної ради, науковцями та представниками неурядових організацій, які досліджують тему Голодомору, ознайомлення з архівними матеріалами з зазначеної проблематики, а також відвідання Харкова.

Читайте також:

СБУ закликала 4 країни допомогти розслідувати справу про Голодомор

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

Ющенко поведе заступника Обами вшановувати Голодомор

В Україні забороняють російський фільм про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: