Ющенко розповів, скільки Україна заробила на європейських туристах

Ющенко наголосив на вигідності відміни Україною візового режиму для громадян країн-членів ЄС.

Президент України Віктор Ющенко виступає за коригування візового режиму між Україною та Європейським Союзом.

Про це він повідомив на прес-конференції.

Ющенко наголосив на вигідності відміни Україною з 2005 року візового режиму для громадян країн-членів ЄС. Він зазначив, що за цей час з країн-членів ЄС в Україну приїхало у 2,7 разів більше людей, ніж до цього часу, що дозволило Україні збільшити свої прибутки, зокрема, за рахунок туристів.

Ющенко підкреслив, що завдяки збільшенню кількості туристів з країн ЄС Україна отримала більше прибутків, ніж доходи Міністерства закордонних справ з візових зборів.

"Ми виграли від цього (від скасування візового режиму- ред.). На поверхні це виглядає асиметрією, але по суті ми виграли сотні мільйонів доларів", - заявив Ющенко.

Разом з цим, президент вважає, що візовий режим має бути модифікований. Він пояснив, що проблема полягає в тому, що частина посольств країн-членів ЄС дозволила оформлювати візи громадянам України через посередницькі структури, що підвищило вартість віз.

Президент нагадав, що півтора роки тому Україна та ЄС домовилися про лібералізацію візового режиму.

"Нам не треба відступати, конфліктувати, не треба вводити якісь репресивні кроки - це тільки нашкодить нам", - заявив Ющенко, висловивши упевненість в тому, що Україні вдасться найближчим часом знайти повну реалізацію досягнутих домовленостей.

Ющенко нагадав, що 4 червня Україна підписує з ЄС план переговорів про перехід на безвізовий режим.

Президент запевнив, що докладе всіх зусиль для успіху цих переговорів. "Безумовно, я як президент зроблю все, щоб використати цей процес для приведення у відповідність досягнутих домовленостей півтора роки тому", - запевнив Ющенко.

Ющенко припустив, що Україна могла б розглядати симетричний підхід у питанні візового режиму у зв'язку з необхідністю формування єдиної бази біометричних даних.

Нагадаємо, 4 квітня заступник глави Секретаріату, представник президента у Верховній Раді Ігор Попов заявив, що безвізовий режим України з Європою може бути скасовано найближчим часом, можливо, навіть до 7 травня.

За його словами, таке рішення може бути прийнято через скарги правоохоронних органів на зростання кількості педофілів та маніяків, що прибувають до України з ЄС. Крім того, на переконання представника Президента, такі дії мали б підштовхнути європейців скасовувати візи для громадян України.

Подібні заяви були також озвучені ще кількома посадовцями Секретарріату.

20 квітня джерело в Єврокомісії повідомило, що відновлення Україною візового режиму для громадян Євросоюзу може негативно вплинути на переговори про скасування візового режиму між сторонами.

Україна ввела безвізовий режим з ЄС у 2005 році. З жовтня 2008 року Україна та ЄС ведуть переговори про введення безвізового режиму для українців з боку ЄС.

Читайте також:

Єврокомісія попереджає, що візовий режим зашкодить Україні

Гондурас скасував візи для України

Генконсульство Чехії в Україні припинило видачу всіх видів віз

Іноземці будуть здавати відбитки пальців при в'їзді до України

ВідеоЮщенко про візовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: