Ющенко розпустить Раду тільки після рішення КС

Ющенко запропонував чинній коаліції або надати свідчення того, що вона існує, або розширитися за рахунок Партії регіонів чи КПУ.

Президент Віктор Ющенко у своїх діях щодо можливого розпуску парламенту буде керуватися виключно рішенням Конституційного Суду України. Про це президент заявив на прес-конференції у Києві. 

Відповідаючи на питання, чи є у нього підстави для розпуску ВР, Ющенко відзначив, що "тут треба користуватися не доцільністю, а законністю". "Рішення Конституційного суду стане підставою подальших дій", - відзначив президент.

Голова держави додав, що без рішення КС жодні його подальші ініціативи, зокрема, щодо розпуску парламенту і призначення дострокових парламентських виборів, є недоцільними.

Президент нагадав, що декілька місяців тому президент звернувся до КС з приводу незакінчення формування парламентської коаліції, формування уряду і призначення прем`єр-міністра.

Ющенко знову заговорив про кризу в парламенті. Президент висловив переконання, що якщо в парламенті не з'явиться коаліція у 226 голосів, яка затвердить уряд, то Рада має йти на дострокові вибори.

"Коли ми говоримо про український парламент, я не відкрию великий секрет, що в цьому парламенті немає більшості. Жоден політик не бачив список, який би підписало 226 депутатів і сказали, що ми беремо на себе політичну відповідальність за економічний, соціальний курс цієї країни", - вказав Ющенко.

"Раз немає більшості – очевидно немає коаліції. Де-факто. А отже важко виконати імперативну норму представлення уряду і обрання прем’єр-міністра", - зауважив президент.

Він нагадав, що хоч 5 грудня і оголошено про нову коаліцію, за 4 місяці немає рішень по формуванню уряду, прем’єр-міністру, ухваленні програми уряду, засад внутрішньої і зовнішньої політики.

"Нам треба мати реальну більшість, реальну коаліцію і формувати бюджет, урядову програму тощо. Дуже важливо, щоб це відбулося. Якщо цього не відбувається, є інший шлях – проведення дострокових парламентських виборів", - заявив президент.

При цьому він запропонував чинній коаліції або надати свідчення того, що вона існує, формалізуватися, провести затвердження уряду, або розширитися за рахунок Партії регіонів чи КПУ.

Ющенко вкотре висловив переконання, що запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками зробить роботу парламенту більш ефективною.

За його словами, у разі введення такої системи до нової Верховної Ради потрапить одна шоста чи одна восьма депутатів з її нинішнього складу.

Читайте також:

КС готовий "подарувати" Ющенку ще 3 місяці президентства

Якби вибори були сьогодні, Рада поповнилась би Яценюком і Тягнибоком

Кравчук: більша частина Партії регіонів об'єднається з БЮТ

Кравчук: Ющенко розуміє, що одночасні вибори президента і Ради неможливі

ВідеоЮщенко розпустить ВР після рішення КС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: