Ющенко ще не визначився з участю у виборах президента

Президент Віктор Ющенко заявив, що рішення про його участь у наступних виборах президента України поки що не на часі.


Ющенко ще не визначився з участю в наступних виборах президента, про це він сказав в інтерв'ю німецькій інформаційній агенції Deutsche Press-Agentur.

"Я прийшов в українську політику з однією метою – вивести країну на економічні свободи, на громадянські свободи, на реалізацію тих політичних цінностей, які формують демократичне майбутнє України. Я можу підтвердити лідерство в нації тільки на засадах тих цінностей, які нація бачила під час Помаранчевої революції", – сказав Віктор Ющенко.

За словами глави держави, прийде час, і він ухвалить самодостатнє рішення і "воно буде достойним".

"Кожен політик, який хоче бажати успіху країні, на порядок денний не повинен ставити своє президентство як пріоритет номер один. Велика помилка прем'єр-міністра, що президентські вибори вона почала з 2008 року. Не треба під своє его робити експерименти з усією країною", – зазначив Ющенко.

Наразі точна дата проведення виборів президента невідома. У Секретаріаті глави держави заявляли, що вони мають відбутися 17 січня наступного року. Внаслідок внесення змін до Конституції 2004 року виникла колізія щодо дати проведення чергових виборів глави держави.

Зміни встановили, що вибори проводяться в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень президента, і набули чинності з 1 січня 2006 року, тобто вже після обрання нинішнього глави держави Віктора Ющенка. При цьому на момент обрання Ющенка діяла норма, відповідно до якої вибори президента проводилися в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень.

Президент назвав також досягненням останніх чотирьох років утвердження політичних свобод, прогрес в європейській та євроатлантичній інтеграції.

"Це добра основа, щоб далі суспільство рухалося вперед, бо я переконаний, що тільки демократичні засади дають право вибору в усьому", – сказав Ющенко.

Він вказав на значний прогрес євроатлантичної інтеграції України і висловив упевненість у тому, що "ми прийдемо до ідеології колективної безпеки".

"Ми повторимо європейську відповідь, і не тільки через те, що вона вірна і їй, власне, альтернативи немає. Колективна європейська модель захищає визначення державного суверенітету. В НАТО є один принцип – загроза твоєму суверенітету – це загроза суверенітету всіх", – сказав президент.

При цьому президент підтвердив, що рішення про членство буде прийнято з урахуванням громадської думки.

"Це не питання формального правового рішення – це рішення повинно пройти через серце 47 мільйонів людей", – сказав Ющенко. Він висловив переконання, що після кількарічного суспільного діалогу таке рішення буде позитивним.


Читайте також:

Секретаріат назвав дату президентських виборів

Якщо б вибори були сьогодні, президентом став би Янукович

БЮТ не потрібні "жодні закони", щоб влаштувати Ющенку імпічмент

ВідеоЮщенко ще не визначився з участю у виборах президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: