Ющенко скасував нормативи на уроках фізкультури в школах

Відтепер в учнів цікавитимуться, якими видами спорту вони хочуть займатися, а однакових для всіх нормативів не буде.

Президент Віктор Ющенко підписав указ, згідно з яким до 1 вересня 2009 року має бути розроблена нова система фізичного виховання в учбових закладах.

Зокрема, в рамках цієї реформи в школах будуть скасовані обов'язкові нормативи з фізвиховання, а у дітей тепер цікавитимуться, яким видом спорту вони бажають займатися.

Зокрема, згідно з даним документом, Кабінету міністрів доручено передбачити в проектах держбюджету України на 2010-ій і подальші роки субвенції на придбання спортивного устаткування та інвентарю для дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Крім того, до 1 вересня 2009 року уряд повинен зробити кроки з реформування медзабезпечення в загальноосвітніх учбових закладах.

Як повідомив міністр по питаннях сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко, ці положення указу є "кроком в здійсненні реформи фізпідготовки в школі". "До 1 вересня ми повинні створити нову систему фізпідготовки в школах. Більше не буде усереднених нормативів. Ми переконалися, що їх існування нецікаво і небезпечно", - пояснив Павленко.

"Прийнято рішення про зміну самого формату фізпідготовки в учбових закладах. Ми не змушуємо дитину виконувати нормативи, розроблені в 70-х роках минулого століття, а створюємо умови, щоб зайняти його фізичною підготовкою не лише на уроках фізкультури, але і до них і після них. Мається на увазі участь в різних рухливих іграх і відвідини спортивних секцій", - розповів Павленко.

За його словами, тепер у дитини цікавитимуться, чим вона хоче займатися: ігровими видами спорту, легкою атлетикою або, наприклад, боротьбою.

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва (Партія регіонів) вважає, що новий підхід до фізпідготовки зніме проблему смертності дітей під час уроків. В той же час пані Бахтєєва сумнівається, що уряд знайде кошти на закупівлю нового спортивного устаткування. "Зараз навіть ремонт шкіл здійснюється за рахунок батьків учнів", - додала народний депутат.

Слід зазначити що в президентському указі не вказані об'єми фінансування, необхідного для закупівлі спортінвентарю, а також джерела здобуття цих коштів. "Поки назвати джерела поповнення бюджету для цих цілей важко. Не можна також сказати, яка сума знадобиться, оскільки ми навіть не знаємо, яку кількість шкіл доведеться обладнати спортивним інвентарем", - пояснив міністр Кабінету міністрів Петро Крупко.

У 2008 році зросла кількість випадків загибелі учнів під час занять фізкультурою. 6 листопада 2008 року Міністерство освіти і науки відмінило виконання на шкільних уроках фізкультури вправ, що визначають рівень розвитку таких фізичних якостей, як витривалість і швидкість.

Читайте також:

У британській школі заборонили цілуватися

У Чехії видали шкільний підручник про злочини комунізму

Директора школи, який збив трьох учнів, випустили із СІЗО

Ющенко вимагає знайти по вчителю української мови для кожної школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: