Ющенко скасує мораторій на подорожчання ліків

Президент закликав фармацевтів підтримати таку його позицію і допомогти роз'яснити її вигідність для простих українців.

Президент Віктор Ющенко заявив, що накладе вето на закон про мораторій на підвищення цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Про це він заявив 13 листопада, виступаючи перед керівниками фармацевтичних підприємств під час відвідання Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу.

"Керуючись соціальними, економічними мотивами організації національного виробництва, я приймаю рішення про накладання вето на цей закон", - сказав президент. Він наголосив, що закон фактично вбиває національного виробника. "На моє переконання, я зроблю великий неморальний вчинок, якщо заплющивши очі, піду назустріч популістичному рішенню, передбаченому в цьому законі", - сказав президент.

Він закликав фахівців галузі підтримати таку його позицію і допомогти роз'яснити її вигідність для простих українців. "Ми повинні вчинити виключно професійно і не керуватися вигодою тільки одної сторони. Ми повинні відповідати за перспективу, яка може очікувати наш ринок лікарських засобів, роботу фармації і ту пропозицію, яка може скоротитися в десятки разів від непродуманого політичного рішення", - сказав Ющенко.

Глава держави наголосив на тому, що ажіотажний попит на медикаменти та звинувачення українських виробників і аптек у тому, що ліків немає у продажу, "підігріті політично".

Як відомо, 20 жовтня Верховна рада прийняла закон "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на лікарські засоби та вироби медичного призначення".

Законом передбачено на період фінансової кризи встановити мораторій на підвищення цін на всі види ліків і лікарських препаратів вітчизняного й зарубіжного виробництва до встановлення розміру мінімальної зарплати й пенсій на рівні прожиткового мінімуму і до погашення заборгованості з виплати зарплат, стипендій і грошового забезпечення студентів, курсантів і учнів.

Також законом передбачено, що лікарські препарати вітчизняного виробництва реалізуються за цінами, регульованими державою, а лікарські препарати зарубіжного виробництва - за цінами, що склалися станом на 1 липня 2008 року.

Читайте також:

В Україні повністю заборонять рекламу ліків

Ліки від грипу продаватимуть виключно за рецептами

За завищення цін на ліки аптеки позбавлятимуть ліцензії

Європа вимагає в Ющенка скасувати обмеження цін на ліки

ВідеоЮщенко про ціни на ліки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: