Ющенко сподівається об’єднати українські православні церкви

Президент зазначив, що держава не втручається у церковні питання, проте "не може стояти осторонь".

Президент Віктор Ющенко планує обговорити з патріархом Московським Кирилом створення в Україні єдиної православної церкви.

Про це президент повідомив у привітанні українців з 1021-ою річницею Хрещення Русі, оприлюдненому прес-службою глави держави.

"Я вірю, що великою історичною правдою і справедливістю для України стане утвердження єдиної помісної православної церкви. Це - не абстрактне питання. Це - справа єдності нашого духовного життя і всього суспільства", - наголосив Ющенко.

Президент нагадав, що держава не втручається у церковні питання, проте зазначив "держава, яка дорожить єдністю свого народу, не може стояти осторонь".

Ющенко підкреслив, що тема створення єдиної української церкви набула відчутного імпульсу минулого року, під час відзначення 1020-ліття хрещення України-Русі. Він нагадав, що Вселенський патріарх Варфоломій під час візиту до Києва закликав до відновлення об’єднуючої ролі православної церкви для українців.

"До внутрішнього діалогу наших церков приєдналася вся повнота світового православ'я. На продовження і розвиток діалогу сподіваємося під час пастирського візиту в Україну патріарха Московського і всієї Русі Кирила", - підкреслив президент.

Патріарх Кирило відвідає Україну 27 липня - 5 серпня. У перший день візиту повинна відбутися його зустріч з президентом Ющенком.

Напередодні патріарх повідомив, що головна мета поїздки - помолитися разом з народом України і особливо наголосив, що у візиті немає політики.

Читайте також:

Ющенко сподівається об’єднати українські православні церкви

Патріарх Кирило допитає Ющенка

Патріарх Філарет просить Патріарха Кирила про зустріч

Патріарх Кирило: Україні для миру потрібна сильна молитва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: