Ющенко: стан в країні катастрофічний. Винна Тимошенко

Президент України звинуватив в економічній кризі особисто прем'єр-міністра Юлію Тимошенко та її "популістський бюджет".

Президент України Віктор Ющенко звинуватив в економічній кризі особисто прем’єра Юлію Тимошенко та політику її Кабінету міністрів. 

У своєму зверненні до нації ввечері в п’ятницю, 30 січня, глава держави надав власну оцінку бюджетній і фінансовій ситуації в Україні.

Він звернувся до уряду та парламенту із закликом "зупинити ті потоки брехні, фальші, наклепів і негайно діяти для порятунку національної економіки".

Ющенко нагадав про ситуацію навколо Національного банку (за ініціативою Тимошенко 26 січня ВР скасувала свою постанову про призначення Володимира Стельмаха на посаду голови правління НБУ).

Президент переконаний, що таким чином голова уряду мала намір "отримати доступ до друку грошей, щоб покрити недостачі Державного бюджету".

"Це може призвести до небачуваної інфляції. Це все може закінчитися соціальною катастрофою", - попередив він.

"Українська промисловість зупиняється. Масово звільняють людей або відправляють у довгострокову відпустку", - такою бачить ситуацію глава держави.

Ющенко також згадав про газові домовленості, укладені у Москві. Він знову заявив, що вони невигідні Україні.

"Контракти не відповідають моїм директивам. Рішення прем'єр-міністр приймала особисто без колегіальної думки уряду. Пояснити це має більшість, яка підтримує Юлію Тимошенко, - від її блоку аж до комуністів", - вимагає він.

Глава держави підкреслив, що підписані контракти вже необхідно виконувати. Так, у 2009 році Україна має заплатити за газ на 25 мільярдів гривень більше, ніж у минулому році. Проте виручка НАК "Нафтогаз України" за послуги щодо транзиту залишається незмінною на рівні 2008 року.

Юлія Тимошенко вже оперативно відреагувала на заяву президента. За її словами, це брехня та паніка.

Читайте також:

Пинзеник "здав" бюджет Тимошенко

"Нафтогаз" на межі банкрутства: прогноз президента

Тимошенко: щоб врятувати "Артек", треба забрати гроші в Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: