Ющенко створює новий політпроект

До нового проекту Ющенка увійдуть партія "Наша Україна", Конгрес українських націоналістів, Республіканська християнська партія та ряд громадських організацій.

Президент України Віктор Ющенко, який заявив про небажання йти з політики, створює новий політичний проект з прицілом на дострокові парламентські вибори. До нього увійдуть партія "Наша Україна", Конгрес українських націоналістів, Республіканська християнська партія та ряд громадських організацій. Відповідні переговори ведуться і з Українською народною партією.

Приблизна конфігурація майбутнього блоку Віктора Ющенка вже відома. 20 січня вранці відбулася його зустріч із представниками громадської організації Українська народна рада, створеної наприкінці минулого року Іваном Драчем, Миколою Жулинським, Дмитро Павличко, Євгеном Сверстюком, Миколою Поровським та Василем Овсієнком. Президент сказав їм, кого б він хотів бачити поруч із собою після відходу з посади глави держави.

Прес-служба глави держави за підсумками зустрічі повідомила, що в бесіді з членами Української народної ради (УНР) Віктор Ющенко висловив упевненість в швидкому розпуск Верховної ради. "Парламентські вибори будуть невід'ємною частиною політичного процесу в найближчі місяці", - сказав президент.

Як повідомив Микола Поровський, головною метою зустрічі було обговорення майбутньої структури патріотичного блоку, який візьме участь у цих виборах. "Наступним кроком стане створення ради політичних партій при УНР. Поки мова йде про" Нашу Україну "і Республіканської християнської партії, яку я очолюю. Переговори ведуться і з іншими націонал-патріотичними партіями", - сказав пан Поровський.

Як відомо, раніше Віктор Ющенко вже ініціював створення єдиної правої сили на базі партій патріотичного спрямування. У 2005 році партії-учасниці блоку "Наша Україна" навіть підписали угоду, в якій взяли на себе зобов'язання створити таку силу. Втім, цей намір залишилося нереалізованим, оскільки лідери невеликих партій відмовилися розпускати їх. "Одночасно буде діяти УНР як широкої громадської організації, а при ній - конфедерація політичних партій. На вибори піде блок національно-демократичних партій. Всі організаційні деталі ми плануємо вирішити в п'ятницю, для цього проведемо закрите засідання", - зазначив Микола Поровський.

Ще одним учасником майбутнього блоку стане Конгрес українських націоналістів. "Ми візьмемо активну участь у створенні і роботі об'єднання. У найближчі дні відбудуться консультації з цього приводу з представниками Ющенка", - повідомив лідер Конгресу українських націоналістів Олексій Івченко. При цьому він вважає, що президентський блок не варто включати велика кількість партій, оскільки лідери багатьох правих політичних сил "вже зрадив Віктора Ющенка". "Теоретично можна вести переговори зі" Свободою "і УНП", - додав політик.

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок раніше неодноразово заявляв про відмову від співпраці з Ющенком. А в Українській народній партії (УНП), як повідомив перший заступник голови партії Іван Заєць, офіційно ще не прийняли рішення з цього питання. "Я завжди виступав за об'єднання політичних сил схожою (з УНП) ідеології. І в цьому питанні, в питанні створення блоку, я повністю підтримую позицію Віктора Ющенка", - заявив заступник голови УНП Богдан Соколовський.

Ще один потенційний учасник нового об'єднання під керівництвом Віктора Ющенка - партія "За Україну!" В'ячеслава Кириленка.

Нагадаємо, 20 січня президент Віктор Ющенко заявив, що не збирається йти з політики, а також зазначив, що не буде підтримувати що вийшли до другого туру кандидатів у президенти.

За підсумками першого туру виборів президента України за діючого главу держави Віктора Ющенка проголосували 5,45% або 1 млн 341 тисяч 539 виборців. Таким чином, Ющенко зайняв п'яте підсумкове місце.

Читайте також:

Ющенко приймає результати виборів, але залишається в політиці

Ющенко: після виборів президента неминучі перевибори Ради

Команда Ющенка знає, як йому залишитись президентом ще на 5 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: