Ющенко та Гриценко гамують Тимошенко

Міністр оборони й президент вимагають припинити дебати про терміни переходу на професійну армію.

Ющенко, Гриценко
Архів
Віктор Ющенко та Анатолій Гриценко запевняють, що перехід на професійну армію буде здійснено до 2010 року, і закликають не легковажити обороноздатністю країни.
Міністр оборони України Анатолій Гриценко закликав політиків припинити дебати щодо термінів переходу Збройних сил України на професійну армію. Про це він заявив на прес-конференції у смт. Новогуйвинськ Житомирської області.

Як передає УНІАН, міністр висловив переконання, що "є і буде одна-єдина українська армія". "Щодо дискусії, яка точиться стосовно термінів переходу нашої держави на армію професійну, то я можу сказати, що немає і не буде армії БЮТ, армії НУ-НС чи армії ПР",- наголосив Анатолій Гриценко.

"Дуже добре, що три провідні політичні сили - НУ-НС, БЮТ та ПР- виступають за відміну примусового призову на строкову службу і всі вони ратують за те, щоб у нас в Україні була добровільна професійна армія. Це означає, що у нас буде відмінено примусовий призов і створено таку армію”, - сказав Гриценко, коментуючи заяви різних політичних лідерів про терміни переходу України на професійну армію.

Міністр оборони також зауважив, що кінцевим терміном розбудови української професійної армії є кінець 2010 року. "Ці терміни були відпрацьовані в двох урядах - уряді Юлії Тимошенко за поданням Міноборони та потім в уряді Юрія Єханурова. Ці питання детально обговорювалися на засіданні РНБОУ в присутності вищого керівництва держави і вони зафіксовані в Указі президента України , підписаному в грудні 2005 року. Цей указ є обов’язковим документом для виконання урядом та усіма міністерствами", - сказав Анатолій Гриценко.

Він також закликав здійснити перехід на професійну армію "не просто заради переходу, а при цьому не тільки не втратити, а й наростити боєздатність, для чого відібрати кращих професіоналів та зробити цей процес плановим та організованим".

"Армія - це надто важливий інститут, стосовно якого не можна проводити експерименти. Ми повинні армію зміцнити, а зміцнення передбачає холодний розрахунок, серйозні продумані кроки, і робити це треба планово в чітко визначений термін”, - сказав Анатолій Гриценко.

Українська армія
УНІАН
Усі три найвпливовіші політичні сили погодилися, що перехід на професійну армію Україні потрібен.
Під час перебування в Бережанській виховній колонії для неповнолітніх повідомив президент Віктор Ющенко підтвердив, що 2010 року Збройні сили України цілковито перейдуть на контрактну форму набору військовослужбовців. “2010 рік - це перший рік, коли в нас не буде загального призову, це буде контрактна армія”, - сказав президент.

Віктор Ющенко зауважив, що з 2005 року в чотирьох родах військ почали формувати бригади виключно на контрактній основі і зараз у кожному роді військ є підрозділи, що “стануть кристалом, довкола якого формується контрактний спосіб набору військовослужбовців”.

Президент зазначив, що цінує політиків, які підтримують перехід на професійну армію, але водночас застеріг їх “не легковажити питанням обороноздатності країни”.

“За два місяці на контрактну армію ми не перейдемо. Я просив би не давати людям неправдиві сигнали. Кажу це в тому контексті, що після певних політичних декларацій з’явилися труднощі з формування осіннього призову. Це сумно, але до якоїсь міри і ганьба. Люди, які дбають про державу, повинні мобілізувати молоде покоління на те, що їхнє серце в їхньому віці повинне належати країні”, - сказав Віктор Ющенко.

Він нагадав, що попередньо Національна стратегія передбачала створити професійну армію до 2015 року, і тепер, коли перехід здійснюється за два роки, закликав політиків не формувати дискусію довкола цього терміну, оскільки “є Національна стратегія, що забезпечує обороноздатність країни. І всі політики на цю стратегію повинні зважати”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: