Ющенко на РНБО: газові угоди Тимошенко загрожують державності

Відкриваючи засідання РНБО, президент в черговий раз засудив газові угоди з Росією, які уклали без його мандату.

Президент Віктор Ющенко вважає, що ситуація в енергетичній сфері загрожує українській державності.

Про це глава держави сказав на відкритті засідання Ради національної безпеки та оборони, присвяченого невідкладним заходам щодо забезпечення енергетичної безпеки України.

За словами Ющенка, енергетичне питання є тотожним питанню незалежності України. "Я переконаний, що речі, свідками яких ми стали, загрожують українській державності", - сказав президент.

Загрозливою для України глава держави вважає домовленість з РФ про щорічну купівлю Україною 50 мільярдів кубометрів газу.

За словами президента, в "легендарний" 2008 рік Україна спожила 62 мільярда кубів блакитного палива, з яких 20 мільярдів - власного видобутку. Таким чином, Україні доведеться переплачувати за непотрібні їй щонайменше 8 мільярдів кубів палива.

Крім того, Ющенко зазначив, що з 2010 року російська сторона не несе ніяких обов`язків за обсяги транзиту газу через територію України.

Він також звинуватив прем'єр-міністра Юлію Тимошенко в тому, що вона не мала мандату на підписання газових контрактів з Росією.

"Відповідного мандату уряду на це не було. Мандат чомусь приймався заднім числом, коли на першому засіданні уряд не підтримав такого розвитку подій та домовленостей", - наголосив Ющенко.

У зв'язку з цим, глава держави сподівається на роботу Тимчасової слідчої комісії, яка була створена у Верховній раді для розгляду газових угод України та РФ.

"Створеній парламентській комісії я бажаю всяких успіхів у роботі, знайти відповіді на ці питання, які стосуються, перш за все, нашого національного інтересу", - підкреслив Ющенко.

Нагадаємо, звіт парламентської комісії, присвячений роботі української газотранспортної системи та забезпеченню газом вітчизняних споживачів, був представлений у ВР головою ТСК Інною Богословською 6 лютого.

В документі рекомендувалося визнати, що в газових переговорах із РФ "українська сторона діяла непрофесійно, провокувала конфлікт і здійснила скоординований шантаж російської сторони, що призвело до зриву поставок газу".

Крім того, Богословська звинуватила Тимошенко у створенні в Україні корупційних газових схем. Втім, парламент відмовився ухвалити звіт слідчої комісії. Його підтримали лише 192 народних депутати.

Відповідно до контрактів на постачання й транзит блакитного палива, укладених 19 січня, Україна буде отримувати російський газ за формульною ціною. Вона буде залежати від вартості нафтопродуктів у світі.

За інформацією "Нафтогазу України", в першому кварталі 2009 року Україна буде отримувати блакитне паливо по 360 доларів за тисячу кубометрів, у другому кварталі - по 270 доларів, у третьому - по 219 доларів, у четвертому - по 162 долари.


Читайте також:

Тимошенко та Балога прийшли на засідання РНБО

Рада відмовилася засудити газові контракти з РФ

Президент: кредит від Росії загрожує економіці України

ВідеоЮщенко на РНБО: газові угоди Тимошенко загрожують державності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: