Ющенко вимагає порушити проти Тимошенко справу за Майдан під час епідемії

Президент звинуватив Юлію Тимошенко та головного санітарного лікаря у "злочинній недбалості на догоду політичним мотивам".

Президент Віктор Ющенко закликав Генпрокуратуру порушити кримінальну справу за фактом злочинної недбалості урядовців, зокрема, коли вже під час епідемії грипу проводилися масові політичні заходи.

За словами глави держави, до 24 жовтня на Тернопільщині від вірусних захворювань було зареєстровано 10 померлих. Однак цього ж дня до Києва привезли 200 тисяч людей.

"Хто дав дозвіл робити завезення людей? Жодний санітарний лікар не заборонив ні переміщення людей, ні їх зібрання", - наголосив Ющенко.

Як відомо, 24 жовтня у Києві на Майдані Незалежності пройшов з'їзд партії "Батьківщина", на якому прем'єра Юлію Тимошенко було висунуто кандидатом у президенти.

"Після проведення майдану, через 7 днів, Київ отримав обставини, за яких було досягнуто того рівня захворюваності, після якого вводиться оголошення епідемії грипу", - сказав Ющенко.

"Нам треба шоу проводити. Нам треба концерти, бо вже заплачено, 130 мільйонів вже потрачено", - додав він.

Ющенко підкреслив, що вбачає в цьому "не лише моральну, а й кримінальну відповідальність". Президент порівняв цей захід з першотравневою демонстрацією у 1986 році після Чорнобильської катастрофи.

Він зазначив, що про складну епідеміологічну ситуацію у західноукраїнських областях були проінформовані "всі служби країни", в тому числі МОЗ, санітарна служба та уряд.

"Я звернувся до ГПУ з вимогою порушити кримінальну справу за фактом злочинної недбалості, яку виявив, передусім, головний державний лікар, санітарний лікар Києва, урядовці, що мали щоденну інформацію про епідеміологічну ситуацію в країні, але заради політичних дивідендів і амбіцій не зупинилися не перед чим", - заявив Ющенко.

Читайте також:

Ющенко наказав МОЗ "навести лад" у статистиці смертності

Кількість жертв епідемії грипу в Україні наблизилася до 100

У Ющенка впевнені, що через Росію епідемія грипу триватиме до весни

У Києві зафіксовано перший випадок смерті від свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: