Ющенко: ціна на газ, озвучена Тимошенко, нереальна

Ющенко вважає озвучену урядом ціну на газ в розмірі 228 дол. за 1 тис. куб. м нереальною.

Віктор Ющенко вважає озвучену урядом ціну на газ в розмірі 228 дол. за 1 тис. куб. м нереальною. Про це він заявив на прес-конференції у Чернігові.

"Виходячи з того, що в I кварталі поточного року ціна для українського споживача дорівнює 360 дол., то для того, щоб середня ціна була 228 дол. впродовж року, необхідно, щоб у IV кварталі вартість газу для України становила 132 дол.", - зазначив він. За словами президента, це - "нереально".

Зазначимо, Юлія Тимошенко назвала точну середньорічну ціну на газ для України в 2009 році. Це 228,8 доларів за тисячу кубометрів (на кордоні), без урахування ПДВ і витрат на розмитнювання і транспортування.

Ющенко повідомив, що він вважає за доцільне, щоб експерти вивчили це питання і визначили справжню середню ціну, яка очікує Україну.

Ціна на газ в розмірі 450 дол. за 1 тис. куб. м в I кварталі 2009 р. – "це програш". Про це заявив на прес-конференції в Чернігові.

"Базова ціна на газ 450 дол. в I кварталі поточного року – це дуже важливо, тому що, виходячи з цієї ціни, буде визначатися у формульному порядку вартість газу для України на довгі роки", - сказав глава держави.

Нагадаємо, напередодні "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали угоди про поставки газу і його транзит до Європи на 10 років. Транзит газу до Європи поновився 20 січня після майже трьох тижнів перерви.


Читайте також:

Євросоюз: українська труба і російський газ ненадійні

У 2010 році транизит газу подорожчає

Турчинов: газ для України буде дешевим


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: