Ющенко: у Росії зірвався план заволодіти українською трубою

Віктор Ющенко заявив, що Росія спровокувала газовий конфлікт, щоб отримати контроль наз газотранспортною системою України.

Віктор Ющенко заявив, що російська сторона ініціювала газовий конфлікт, щоб "Газпром" отримав контроль над українською газотранспортною системою.

"Іншими словами, повторити те, що було зроблене з газотранспортними системами Молдови і Білорусі останніми роками. Очевидно, є такий же план відносно газотранспортної системи України, щоб вона перейшла під контроль "Газпрому" Росії", - відзначив він.

"Для нас це неприйнятно. Це національний ресурс, національний актив, це, якщо хочете, уособлення нашої незалежності. В даному випадку - енергетичної", - підкреслив президент.

Ющенко ще раз наголосив, що Україна не перекривала кран поставки. Всі станції транзитного характеру, які прокачують газ, знаходяться на російській стороні. "І відповідальність за те, що поставки газу до Європи були перекриті, несе російська сторона", - сказав президент, додавши: "Як президент України хочу заявити: ні у 2008, ні у 2009 роках жодного кубічного метра транзитного газу Україна не використовувала для своїх потреб".

"Я хочу просто повторити, що Україна не зробила жодного кроку, який обмежував би поставку російського газу. Іншими словами, Європа стала заручницею російської політики. Це шантаж. Шантаж європейського співтовариства в цілях, які переслідує російська сторона", - сказав Ющенко.

Читайте також:
Дубина каже, що на нього не тиснули на газових
"Нафтогаз" хоче внести зміни до контрактів з "Газпромом"переговорах
ЄС не образився за "газову війну" і хоче об'єднуватися з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: