Ющенко ухиляється від допитів у справі про своє отруєння

Надзвичайно істотна перешкода слідству - злісне ухилення від явки до прокуратури деяких народних депутатів.

Від явки до прокуратури у справі про отруєння Віктора Ющенка ухиляються як сам потерпілий, так і ряд народних депутатів, у тому числі й екс-прем`єр-міністр України Віктор Янукович. Про це йдеться у рапорті керівника слідчої групи Генеральної прокуратури України у цій справі Галини Климович на ім`я генпрокурора України Олександра Медведька.

"Ухиляється від допитів у справі і потерпілий Ющенко В.А., якому я протягом тривалого часу не маю можливості поставити запитання, відповіді на які надзвичайно важливі для слідства", - пише керівник слідчої групи.

"...Надзвичайно істотна перешкода слідству - злісне ухилення від явки до прокуратури деяких народних депутатів", - рапортує Климович. Насамперед – Давида Жванії з Миколою Мартиненком.

"Ухиляються від явки до прокуратури також народні депутати: Ткаченко О.М., Янукович В.Ф., Сивкович В.Л., Льовочкін С.Л., Прутник Е.А., Коновалюк В.І. Проблемою для всіх інших (окрім Жванії і Мартиненка) є відсутність команди з боку їх лідера Януковича В.Ф., який особисто порушує закон, ухиляючись від явки до прокуратури і змушує до цього своїх політичних соратників, які так і заявляють, що на засіданні їх фракції ухвалено колективне рішення не з`являтися на допити до прокуратури у цій кримінальній справі", - йдеться в рапорті.

"Окремі народні депутати України намагаються використовувати справу у своїх політичних цілях", - відзначає Климович.

Головний об`єкт її критики - профільна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України, під головуванням Володимира Сивковича, сам факт створення якої, на її переконання, незаконний. Незаконний тому, що члени її – Сивкович, Нестор Шуфрич і Геннадій Москаль - свідки у кримінальній справі №49-1361 ("справа про отруєння"), відповідно, не можуть бути неупередженими. Скаргу щодо цього - з проханням вивести цю трійку зі складу ТСК, Климович навіть направляла голові Верховної Ради України Володимиру Литвину, проте відповіді, не одержала.

"Усі ці факти я систематично доповідаю заступникові генерального прокурора Миколі Голомші і особисто Вам (Генеральному прокуророві України), але відповідного сприяння у розв’язанні зазначених вище проблем не маю", - відзначає у рапорті старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління ГПУ Климович.

Нагадаємо, кандидата у президенти України Віктора Ющенка ймовірно було отруєно 5 вересня 2004 року на дачі Володимира Сацюка, колишнього заступника голови СБУ.

За отруєнням Віктора Ющенка стояла російська влада, вважає близьке до розслідування справи джерело.

"Ми вважаємо, що за отруєнням стояла російська влада", - сказав співрозмовник у коментарі британській газеті "The Times".

"Зважаючи на позицію Росії, я не сподіваюся, що хто-небудь з головних учасників колись постане перед судом", - також наголосив він.

Видання нагадує, що президент Ющенко звинувачує Кремль у приховуванні людей, яких він підозрює у причетності до свого отруєння. "Люди, що організували моє отруєння, останні чотири роки знаходяться у Москві", - заявив раніше глава української держави.

"Я вже тричі звертався до російського президента", - додав Ющенко.

За словами президента, розслідування показало, що одним з підозрюваних слід вважати екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка.

Нагадаємо, раніше сам Віктор Ющенко заявляв, що справу про його отруєння вже розкрито. Втім, генеральний прокурор Олександр Медведько спростував цю інформацію, відзначивши, що поки не знає, чи буде розкрито справу до президентських виборів.

Читайте також:

The Times: за отруєнням Ющенка стоїть влада Росії

Генпрокурор не повірив Ющенку, що справу про його отруєння розкрито

У справі отруєння Ющенка "допитували" померлих людей

У справі Ющенка немає доказів факту отруєння

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: