Ющенко: Україна готова безкоштовно транспортувати газ до Європи

Ющенко заявляє, що Україна до моменту укладення угоди з РФ про ціну на газ та на транзит готова безкоштовно прокачку газу до ЄС.

Віктор Ющенко заявляє, що Україна до моменту укладення угоди з РФ про ціну на газ та на транзит готова безкоштовно прокачку газу до європейських споживачів.

Про це він заявив у Лондоні після завершення зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Гордоном Брауном, повідомляє прес-служба глави держави. За словами президента, доставка газу до країн ЄС є завданням номер один, "всі комерційні, конфліктні питання відкладемо вбік. Це не так важливо сьогодні для європейського споживача".

"Бажання, воля, які від імені України я привіз до Європи, повинні засвідчити нашим європейським друзям: Україна є друг Європи, Україна робить все, щоб забезпечити в неможливих умовах виконання функцій поставки російського газу", - підкреслив Ющенко, додавши, що українські державні гарантії вже офіційно направлені на адресу російської сторони.

За його словами, питання наразі залишається лише у наявності політичної волі, необхідної для його вирішення.

"Ми сьогодні просимо російську сторону про одне - відкрити повноконтрактну поставку газу, як того вимагає відповідна технічна угода. Україна гарантує транзит цього газу", - наголосив президент.

Глава держави вкотре наголосив, що Україна повністю виконує всі свої зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу до країн Європи. Також, зазначив він, Україна повністю розрахувалася за газ, який був поставлений їй у 2008 році. Ющенко вкотре наголосив, що наша держава торік і особливо з 1 січня 2009 не робила несанкціонованого відбору газу.

"Я хочу, щоб це знали всі: Україна не крала і не краде газ. Якщо це питання залишається таким гострим, ми ще раз звертаємося до Єврокомісії щодо створення спеціальної комісії, яка б дослідила питання, пов'язані з постачанням російського газу, виконання Україною функцій транзитера, і найголовніше - могла б дати оцінку щодо відбору чи не відбору Україною газу із російських поставок до Європи", - сказав президент.


Читайте також:

Імпічмент Ющенку почався
Депутати дружно подолали два вето Ющенка
Депутати дружно подолали два вето Ющенка

ВідеоЮщенко: Україна готова безкоштовно транспортувати газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: