Ющенко: Україна має проблеми не з російською, а з українською мовою

Президенту Ющенку порадили ознайомитись із досвідом Бельгії, в якій ужива три офіційні мови.

В Україні існує проблема з українською, а не російською мовою, заявив президент України Віктор Ющенко. Про це він сказав на спільній з головою Сенату Бельгії Арманом де Деккером прес-конференції в Брюсселі.

"В Україні немає проблеми з російською мовою. В Україні є проблема з українською мовою. І це проблема не тільки спілкування - це проблема ідентичності", - сказав він, відповідаючи на запитання про те, який досвід Україна може перейняти в Бельгії, в якій існує три офіційні мови.

Ющенко підкреслив, що в рішенні цього питання не має бути "кальки", кожна нація вирішує цю проблему, враховуючи свої особливості. Президент наголосив, що Україна реалізує європейську мовну політику, яка полягає в тому, що кожна національна меншина має право на розвиток мови.

Для України, підкреслив глава держави, мовна політика полягає в тому, "як відтворити рідну мову і дати розвиток іншим мовам". Ющенко також підкреслив, що "у нас є успіхи в розвитку української мови", але вони ще далекі від положень Конституції і законів України.

У свою чергу, Арман де Деккер зауважив, що "ситуація в одній країні ніколи не відповідала ситуації в іншій країні". Він нагадав, що у Бельгії три офіційні мови, а "фактично дві". За словами голови Сенату, існування кількох офіційних мов у Бельгії - "чинник колективного збагачення". В той же час він допустив, що цей чинник ускладнює політичне життя, хоча й допомагає на побутовому рівні.

Читайте також:

Міносвіти запевнило що вчителі не зобов'язані розмовляти українською

Янукович: нереально заборонити говорити російською мовою

Одеса відмовилася робити російську мову офіційною

Тимошенко: російська мова ніколи не стане другою державною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: