Ющенко: Україна не має грошей для розрахунку за російський газ

Президент Віктор Ющенко доручив негайно скликати правління Нацбанку, щоб знайти кошти для оплати за спожитий в грудні російський газ.

Президент Віктор Ющенко звернувся до голови Національного банку Володимира Стельмаха з проханням невідкладно зібрати правління банку, щоб через механізми викупу цінних паперів уряду забезпечити оплату Україною спожитого російського газу.

У листі Ющенка, опублікованому на офіційному сайті глави держави, наголошується, що з оплатою поставленого "Газпромом" газу склалася критична ситуація.

"У черговий раз виникає загроза міжнародному авторитету України як транзитної держави та потенційна небезпека можливих перебоїв у постачанні газу громадянам нашої держави", - наголосив Ющенко.

За його даними, "уряд виявився неспроможним провести інкасацію монетизованих облігацій НАК "Нафтогаз України", внаслідок чого у компанії відсутні кошти у розмірі більше 900 млн доларів, які вона зобов'язана до 11 січня 2010 року сплатити російській стороні".

У зв’язку з цим президент попросив Стельмаха "через механізми викупу цінних паперів уряду знайти можливість вирішення зазначеної проблеми" та інформувати його про прийняте рішення особисто до 20.00 6 січня.

Відповідальність за відсутність грошей для оплати палива глава держави поклав на прем’єра Юлію Тимошенко. "Це є результатом бездарної діяльності уряду і особисто прем'єр-міністра України в газовій сфері", - йдеться у зверненні Ющенка до НБУ.

Також президент звернувся до Рахункової палати з проханням провести перевірку використання коштів, отриманих "Нафтогазом" у результаті викупу Кабміном облігацій внутрішньої державної позики, та фінансово-господарської діяльності компанії з обліку спожитого природного газу і розрахунків за нього.

Раніше 6 січня міністр палива та енергетики Юрій Продан заявив, що Україна розрахується за спожитий у грудні 2009 року російський газ до 11 січня, "сьогодні-завтра". За його інформацією, Україна має заплатити "Газпрому" 892 млн дол.

Читайте також:

Секретаріат: українська ГТС вже не наша

Транзит російського газу через Україну подорожчає на 60%

"Газпром" заявив про проблеми в Україні з відбором газу

Москва дала Україні відсрочку в оплаті грудневого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: