Ющенко: українські політики помирилися заради газової труби

Президент запевнив усю Європу в тому, що незабаром українська ГТС буде прозорою та вигідною для всіх.

Україна має політичну волю для наведення порядку в енергетичній галузі.

Про це президент Віктор Ющенко заявив у Брюсселі на Міжнародній інвестиційній конференції з модернізації української газотранспортної системи.

Глава держави особливо підкреслив, що Україні невигідна непрозорість у питанні транзиту енергоносіїв. "Це використовується проти України і проти всієї європейської спільноти. Нам потрібно робити уроки, в тому числі і з тих подій, які бути на початку року", - наголосив Ющенко.

За його словами, Україна хоче модернізувати свою газотранспортну систему для того, щоб гарантувати якість її роботи на рівні всіх можливих світових стандартів.

"Ми життєво зацікавлені, щоб споживач у режимі реального часу і простору завжди і всюди знав, де знаходиться і яким чином переміщується куплений ним товар", - підкреслив президент. "Ми хочемо остаточно навести порядок у цій сфері (транзиту газу), удосконалити її роботу, відмести будь-які корупційні схеми, прибрати найменші можливості для політичного тиску і збільшити спільну економічну вигоду", - також зазначив він.

За словами президента, для досягнення цієї мети дуже важливо створити чіткий механізм реалізації, забезпечити постійний супровід та безперебійне виконання рішень, фінансування ГТС.

За словами Ющенка, Україна чітко усвідомлює відповідальність за свою стратегічну для Європи ГТС. Президент нагадав, що понад третина обсягів газу, які отримують європейські країни, транспортується через Україну.

Нагадаємо, підсумком конференції у Брюсселі стало підписання спільної декларації України та Євросоюзу

Згідно цьому документу, Україна зобов'язалася створити прозорий газовий ринок та завершити реформи газової галузі до кінця 2011 року.

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликала Євросоюз вкласти 5,5 мільярдів доларів у модернізацію української ГТС, назвавши таку інвестицію вигіднішою, ніж будівництво газогонів в обхід країни.

Читайте також:

Україна підписала спільну газову декларацію з ЄС

Тимошенко попросила у Європи 5,5 млрд. доларів

Європа шукає гроші для української газової труби

Посол США: НАТО вже готове прийняти Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: