Ющенко урізав повноваження Цушка

Відповідно до президентського указу, внутрішні війська було виведено з-під контроля голови МВС.


На такий крок Віктор Ющенко пішов "з метою забезпечення запобігання і нейтралізації реальних та потенційних загроз національним інтересам, недопущення використання внутрішніх військ МВС в інтересах певних політичних сил, що створює загрозу національній безпеці України, приведення системи керівництва внутрішніми військами як військовим формуванням у відповідність із Конституцією".

Тепер внутрішні війська є підпорядкованими президентові України.

Командувачу внутрішніх військ Олександру Кіхтенку наказано невідкладно довести цей указ до відома командування та особового складу внутрішніх військ.

Персональну відповідальність за неухильне виконання цього указу покладено на командувача внутрішніх військ. 

Раніше виконувач обов'язків генерального прокурора України Віктор Шемчук заявив про порушення кримінальної справи проти голови МВС Василя Цушка. Справу було порушено у зв'язку із "перевищенням службових повноважень".

Тим часом, 25 травня Верховна рада прийняла постанову, в якій закликала військовослужбовців і правоохоронців бути вірними Конституції і законові.

Верховна Рада проголосувала постанову, якою рекомендувала генпрокуратурі "невідкладно дати правову оцінку фізичному перешкоджанню доступу суддів Конституційного суду до будинку суду та силового захоплення службового приміщення генпрокурора працівниками управління держохорони". парламентарі фактично закликали силові відомства не підкорятися президентові Ющенку, назвавши його дії "авантюрними".  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: