Ющенко: уряд Тимошенко штовхає країну до дефолту

За словами глави держави, за прем’єрство Тимошенко зовнішній борг України зріс у 2,5 рази.

Україна наступного року витратить на повернення зовнішніх боргів 22 млрд грн - стільки, скільки витрачає за рік на освіту, медицину і армію разом. Про це президент Віктор Ющенко заявив 10 листопада у Херсоні під час зустрічі з виборцями.

З точки зору глави держави, така ситуація склалася з вини чинного уряду України, який для покриття дефіциту бюджету зробив великі зовнішні запозичення.

"До приходу уряду Тимошенко обсяг зовнішнього боргу становив до 80 млрд грн. Поточний рік ми завершимо з обсягом зовнішнього боргу понад 200 млрд грн. А до бюджету 2010 року вже закладено обсяг зовнішнього боргу країни понад 300 млрд грн. Як віддавати ці борги, нікого в уряді не цікавить", - сказав Ющенко.

Він вважає, що така політика уряду спрямована на один результат - дотягнути до кінця першого кварталу 2010 року і за будь-яку ціну перемогти на майбутніх президентських виборах.

Також президент висловив здивування з приводу ситуації з короткочасними запозиченнями уряду під цінні папери Кабінету міністрів.

"Вони (члени Кабміну) запозичують гроші на півроку майже під 30% річних. Хто і як віддаватиме гроші з такими відсотками і з нинішнім дефіцитом бюджету?" - сказав Ющенко.

За його словами, такими діями нинішній Кабмін вимиває вільні гроші з внутрішнього фінансового ринку України, які могли бути залучені бізнесом до фінансування інвестиційних проектів, і в цілому наближає країну до дефолту.

Читайте також:

Ющенко порадив українцям вчити мови

Ющенко відмовився переносити вибори президента

Гуцули визнали Ющенка своїм президентом

"Наша Україна" записала в агенти Кремля всіх, хто проти Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: