Ющенко в Нью-Йорку "завалив" питання щодо ПРО

Президент України не захотів "говорити погано про друзів та сусідів" та відмовився розкрити своє ставлення до рішення США не розміщувати ПРО в Європі.

Президент України Віктор Ющенко ухилився від відповіді на запитання про реакцію на рішення США відмовитися від розміщення систем протиракетної оборони в Польщі та Чехії.

"У нас не заведено говорити погано про друзів і сусідів", - сказав Ющенко, виступаючи на Раді з міжнародних відносин в Нью-Йорку.

"Щоб ви зрозуміли мене, я почну здалеку. Очевидно, що питання про те, що розміщувати в Чехії і Польщі - це справа чеського і польського народів", - пояснив він.

За словами українського президента, добре, що інтереси Чехії і Польщі в цьому випадку співпали з американськими.

"Коли йдеться про будь-яку оборонну ініціативу, у тому числі оборонні ініціативи на європейському континенті, про те, як підсилити її, іншими словами, коли йдеться про оборонну складову міжнародної політики - це завжди добре", - зазначив він.

"На моє особисте переконання, підсилювати оборону - це завжди добре, це дає більше переваг, ніж політика балансування ризиків. Управління ризиками і політика балансування ризиків - це завжди нестабільна політика", - сказав Ющенко.

Звертаючись до аудиторії, він додав: "було б добре, якби ви зрозуміли мою відповідь".

Раніше українська сторона офіційно не коментувала рішення адміністрації США відмовитися від розміщення ПРО у Східній Європі, про яке було оголошено минулого тижня.

21 вересня ВІктор Ющенко прилетів з офіційном візитом до США. Там він планує провести низку зустрічей зі світовими лідерами, зокрема з Бараком Обамою, обговорити пріоритети внутрішньої та зовнішньої політики України, а також підняти тему вшанування пам'яті жертв фашизму та Голодомору.

Читайте також:

Ющенко прилетів до США

Ющенко відповість в США за демократичні перетворення України

У США вважають президентство Ющенка часом втрачених можливостей

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

ВідеоЮщенко щодо ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: