Ющенко ветував закон про прожитковий мінімум

Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом.

Президент наклав вето на зміни до закону "Про прожитковий мінімум", який парламент прийняв 18 грудня 2008 року.

З пропозицією не підписувати документ до Віктора Ющенка звернувся уряд, повідомляє прес-служба президента.

Як зазначають у Кабміні, "встановлення розмірів прожиткового мінімуму, на основі яких визначаються основні державні соціальні гарантії, без урахування фінансових можливостей держави призведе до розбалансованості бюджетів усіх рівнів".

Це, у свою чергу, призведе до виникнення значної заборгованості із виплати пенсій, державних допомог тощо, і як наслідок, до соціальної напруги у суспільстві.

Підписаний ВР закон передбачає, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується парламентом за поданням Кабінету міністрів окремим законом, до початку розгляду закону про Держбюджет.

Як відомо, прожитковий мінімум визначає розміри основних державних соціальних гарантій, зокрема, пенсій, соціальної допомоги, мінімальної заробітної плати тощо.

Статтею 95 Конституції передбачено, що виключно законом про Державний бюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний період.

Нагадаємо, 26 грудня Верховна рада ухвалила бюджет на 2009 рік. Бюджет передбачає доходи на рівні 237,5 мільярда гривень, витрати на рівні 265,6 мільярда гривень і граничний дефіцит 31 мільярд гривень. 29 січня Ющенко підписав документ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: